Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Şampiyon woxic’li mousesports!

Odense’de Türk oyuncu kupanın sahibi!

Milli gururumuz Özgür “woxic” Eker ve ekibi mousesports, ESL Pro League Season 10 Finals‘te büyük finalde karşı karşıya geldiği fnatic’i 3-0 ile geçti ve Odense şehrinde şampiyonluğa uzandı.

Yarı finalde dünyanın en iyi takımı Astralis’i deviren mousesports, Team Liquid’i mağlup eden İsveç devi fnatic ile karşılaştı. Serinin ilk haritası, İsveçlilerin seçimi olan Inferno‘ydu. Maikil “Golden” Selim önderliğindeki fnatic, T tarafında başladığı haritada ilk yarıyı 9-6 önde kapatsa da ikinci yarıda fnatic savunmasını darmadağın eden bir mouz vardı. T tarafında yalnızca 2 raunt kaybeden mousesports, 16-11 ile finalin ilk haritasında galip geldi.

İkinci harita ise mousesports’un seçimi olan Train oldu. T tarafında başlayan ve ilk yarıyı 6-9 ile geride kapatan Finn “karrigan” Andersen kaptanlığındaki ekip, ikinci yarıda ise CT tarafında fnatic’e geçit vermedi. Yalnızca 1 raunt kaybeden woxic ve ekibi, 16-10 ile seride durumu 2-0’a getirdi.

Finalin son haritası Mirage’de ise CT tarafında karşılaşmaya üstün başlayan mousesports, 10-5 kapattığı ilk yarının ardından psikolojik üstünlüğü de tamamen ele aldı. Özellikle Ludvig “Brollan” Brolin’in mental olarak çok etkilendiği gözlenen bu haritada 16-11 ile galip gelen mousesports, BO5 formatındaki seride tek bir harita dahi kaybetmeden 3-0 ile galip gelerek şampiyon oldu.

Şampiyon mousesports, $250.000 para ödülünün yanında IEM Katowice 2020 biletini de kaptı.

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive