Connect with us

Espor

Schalke 04 Esports’dan söylentilere cevap gecikmedi!

LEC slotunun satılması ile gündeme oturan Schalke 04 Esports’dan söylentilere cevap gecikmedi!

schalke 04 esports

Dün LEC slotunun satılması ile gündeme oturan Schalke 04 Esports’dan satış söylentilerine cevap gecikmedi. Başarılı espor organizasyonu sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım ile çıkan söylentilere cevap verdi.

Dün Fransız basınında  çıkan söylentilere göre Schalke 04 futbol kulübünün kötü gidişatı espor organizasyonunu da etkiledi ve LEC slotunun satılmasını gündeme getirdi. Korona virüs salgının futbolu ve seyircileri etkilemesinden kaynaklı yeterince verim ve gelir alınamadığı da ayrıca belirtildi. Schalke yazısında böyle bir kararın henüz verilmediğini ve şu an bir şey söylemenin erken olduğunu belirtti. Kulübün satılabilme olasılığı var ancak bu kararın Mayıs ayı sonunda veya Haziran ayında verilebileceği açıklandı.

“Şu anda, kulübün Bundesliga sezonunun sonunda içinde bulunacağı koşullara bağlı olarak kullanabileceği farklı seçenekleri değerlendirme sürecindeyiz. Bu olasılıklardan biri LEC slotumuzla ilgilenen bir alıcıya satmayı içeriyor ancak tek seçenek bu değil. Yine de henüz bir karar verilmedi ve kulübün küme düşmesi durumunda slotun satılması bize zorlanmıyor.”

Schalke’nin LEC slotu kulüp lige girdiğinde 8M€ değerindeyken bugünlerde 20-30M€ değerine sahip.


Schalke 04 Esports LEC slotunu satmaya hazırlanıyor!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor