Connect with us

Video Konusu

ScreaM kimdir? | Geçmişten Günümüze: ScreaM

CS: GO oyuncularının çok yakından tanıdığı ve bir dönemin idolü olmuş bir oyuncuyu bir de Playerbros’tan dinlemeye ne dersiniz?

CS:GO oyuncularının çok yakından tanıdığı ve bir dönemin idolü olmuş bir oyuncuyu bir de Playerbros’tan dinlemeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise arkanıza yaslanın ve efsane vuruşlarıyla takipçilerinin gönlünde taht kurmayı başarmış ScreaM’in kariyerine kısa bir yolculuğa çıkmaya hazırlanın. Hazırsanız başlayalım!

Fas asıllı bir Belçikalı olan ScreaM’in tam adı Adil Benrlitom. 2 Temmuz 1994 tarihinde Dünya’ya gözlerini açan oyuncu, profesyonel Counter Strike kariyerine 2010 yılında CS: Source ile başladı. 2012’de sonlanan Source kariyeri boyunca irili ufaklı takımların formasını giyen ScreaM’in forma giydiği takımlar arasında 3DMAX ve LDLC de yer alıyor. Oyuncu, turnuvalardaki ilk şampiyonluğunu ise 3DMAX ile MaxLAN 2011’de kazandı. 2012 yılındaki 4 aylık bir aradan sonra CS: GO kariyerini başlatan ScreaM’in ilk takım tecrübesi sadece iki hafta sürse de Epsilon eSports ile oldu. Millenium, Imaginary Gaming gibi takımlardan sonra VeryGames ile güzel bir performansa imza atarak espor camiasında tanınmaya başladı. Mad Catz Invitational: Birmingham, ESL Major Series One – Summer 2013, Mad Catz Invitational: Cologne, StarLadder StarSeries VII gibi birçok turnuvadan şampiyon olarak ayrılan VeryGames’in yıldızı ScreaM, 2013 yılı dünya sıralamasında 7. sırada yer aldı. 2014’ün ocak ayında Titan’a transfer olan ScreaM, 2014 Eylül ayına kadar burada mücadele etti. Bu süre zarfında sadece DreamHack Invitational I’i kazanan oyuncu tekrardan Epsilon’a transfer oldu.

Çok fazla takım değiştirmesiyle tepkiler alan ScreaM, bu süreçten 8 ay sonra yeni bir yapılanmaya giden Kinguin’e transfer oldu. Gaming Paradise 2015’de şampiyonluk elde eden ScreaM, Gamers2 ve daha sonrasında tekrardan eski takımı Titan’a transfer oldu. 2016’nın Şubat ayında G2’ya transfer olan Adil, 1 senesini burada geçirdi ve ECS Season 1’i kazandı. Bu şampiyonluk, oyuncuya ilk ve tek MVP ödülünü ve aynı zamanda 2016 dünya sıralamasında 9. sırayı kazandırdı. Bir dönem Team EnVyUs’da da forma giyen Adil, 2018 yılının Aralık ayı itibarıyla LeftOut bünyesinde mücadelesini sürdürüyor. ScreaM, eski performansına ulaşabilir mi bilinmez ama yayınlarda sergilediği performansıyla takipçilerinin favori oyuncularından birisi olarak kalacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu