Connect with us

LoL

Seorabeol Gaming, 2020 LCK Yaz Terfi serilerinde Griffin’i yenmeyi başardı!

Seorabeol Gaming, 2020 LCK Yaz Terfi serilerinde Griffin’i yenmeyi başardı!

Seorabeol Gaming vs griffin

Kore Yükselme Ligi takımı olan Seorabeol Gaming, geçtiğimiz Dünya Şampiyonası‘nda boy göstermiş olan Griffin‘i 2-1 yenmeyi başardı!

Seorabeol Gaming, yeni bir takım olmasına rağmen, kadroları çok da genç olmayan oyunculardan oluşuyor. Bu oyunculardan biri ligimizde de forma giymiş olan ormancı KaKAO diğeri ise nişancı Sangyoon.

Kazandıkları iki oyunda da deneyimli ormancı KaKAO, maçları ölmeden tamamlamayı başardı. Erken oyunda yaptığı minyon skoru ve mükemmel oyunları ile takımını zafere götürmeyi başardı. Hatta ikinci oyunda dakika 15’i gösterdiğinde kendi orta koridorundan daha fazla minyon skoru ve altını cebinde bulunduruyordu. Bu performansı ile kesinlikle serinin MVP‘si olmayı hak etti.

Seri sırasında çok garip bir hata ortaya çıktı. Sword‘un oynadığı Mordekaiser, rakibi ultisine aldı. Mordekaiser ulti attığında kendisi ve rakipten başka kimse bu alanı ya da oyuncuları göremiyor. Fakat rakibin ulti içerisinde attığı bir totem hataya sebep olarak Mordekaiser’ı rakibe gösterdi. Bu hata fark edildiği anda oyun duraklatıldı ve hakemler incelemelere başladı. Hali hazırda Seorabeol Gaming’in üstünlüğü olan oyunda hakemler bu hatanın oyunu etkilemeyeceğine karar vererek oyunu devam ettirdiler ve bundan kısa bir süre sonra maç bitmiş oldu.

Kore Yükselme Ligi takımlarından ikisi de LCK takımlarının karşısında galibiyet almayı başardı. Bu da demek oluyor ki 2020 LCK Yaz Mevsimi‘nde en az bir tane yeni takım göreceğiz.

2020 LCK Yaz Yükselme mücadeleleri bugün Sandbox Gaming ile Griffin arasında gerçekleşecek mücadele ile devam ediyor. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz.


League of Legends 10.9 Yama Notları

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL