Connect with us

Espor

MAD Lions koçu Mac, Shad0w’un neden takımdan ayrıldığını açıkladı!

MAD Lions eski ormancısı @shadowlol’un takımdan ayrılma sebebi açıklandı!

mad shad0w

MAD Lions, Shad0w ile yollarını bundan tam sekiz ay önce ayırmıştı. Ayrılık sonrasında ne takımdan ne de oyuncudan detaylı bir açıklama gelmemişti. 20 yaşındaki genç ormancı bir anda espor sahnesinden kaybolmuş ve sonrasında LPL takımlarından LGD Gaming‘de kendini tekrardan göstermişti.

Espor sahnesi takipçilerinin bir çoğu Shad0w’un ayrılığının arkasındaki sebepleri merak ediyordu. Geçtiğimiz günlerde takımın ana koçu Mac ile yapılan röportajda koç, bu konu ile ilgili soruları da yanıtladı. Özetle, 2020 Dünya Şampiyonası sonrası Shad0w’un Çin ligi olan LPL’de oynama planları olduğunu ve bu yüzden takımdan ayrıldığını açıkladı.

“Shad0w güncel metaya ve turnuvaya adapte olmakta zorlandı. Hepsi genç ve uluslararası arenada tecrübesiz oyunculardı ve karantina da onları kötü etkiledi. İşler zaten istediğimiz gibi gitmiyorken ana gruplara da kalamamamız bazı değişikliker gerektirdiğini hissettirdi.”

“Kadro değişikliğindeki amacımız, dengeli bir kadroya sahip olmadığımızı düşünmemizdi. Esneklik ve uyum konusunda sorunlarımız vardı ve en önemlisi iletişim konusunda sorun yaşıyorduk. Kısa vadede çok kararlı ve reaktif oyuncularımız vardı fakat uzun vadede bu istikrarı sağlayabilecek az oyuncumuz vardı ve bu 2020 için en büyük sorunumuzdu.”

İlginizi Çekebilir: 

Dota 2 yayıncısı Mason, Twitch’ten yasaklandı!

Ayrıca Mac, Shad0w’un çok kararlı bir oyuncu olduğunu ve takımın karar mekanizmasında kilit bir oyuncu olduğunu ekledi. Fakat proaktif oyunda yetersiz kalıyor olması oyuncuyu uzun vadeli planlarda yetersiz bıraktığını söyledi. Sonuç olarak da temsilcimiz İrfan “Armut” Tükek ile birlikte ormana da Elyoya transferi gerçekleştirildi. Bu transferlerin gerçekleştirildiği ilk sezonda da MAD Lions LEC şampiyonu olmayı başardı!

Röportajda koçun söylediğini göre bu sebeplerin yanı sıra Shad0w her zaman LPL’de oynamayı hayal ediyordu. Özellikle 2020 Yaz Mevsimi’nde kendini LEC’de kanıtladıktan sonra buradan teklifler aldığını da biliyordu.

Sonuç olarak Shad0w, kariyerinin başından beri hayalini kurduğu LPL’de bir yuva bulmayı başardı. 2019’da Edward Gaming’den de teklif alan oyuncu, ortamı beklediği gibi bulamadığı için reddettiğini belirtmiş. Şu anda ise daha deneyimli bir ormancı olarak LGD Gaming formasını giyiyor!

Akademi Ligi’nde 8. haftanın en iyi 5 hareketi!

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor