Connect with us

LoL

Smeb, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde KT Rolster’a dönüyor!

2019’da profesyonel League of Legends kariyerine ara veren yıldız üst koridor oyuncusu Smeb, tekrardan oyuna dönüyor!

smeb-1

Smeb, profesyonel League of Legends‘a büyük bir dönüş yapıyor!

Takımın dün yaptığı duyuruya göre efsane üst koridor Smeb, eski takımı KT Rolster‘la tekrardan anlaşma imzaladı. Bir çok LCK MVP ödülü bulunan yıldız üst koridor, oyunu bırakmadan önce dünyanın en iyi üst koridoru olarak görünüyordu.

2016‘da takımı ile birlikte LCK Yaz Mevsimi‘ni kazanan Smeb, Dünya Şampiyonası‘nda rakibi SKT‘yi yarı finalde geçmeyi başaramamıştı. Fakat bu beş maçlık yarı final serisi çoğu LoL severin hala akıllarında kazılı bir şekilde duruyordur. Smeb, 2017 ve 2018‘de de gayet başarılı sezonlar geçirdi. Özellikle 2018’de LCK’i resmen domine ederek kazandılar. 2019‘da ise  hem kendinden hem de takımının performansından dolayı tökezleyen oyuncu, ligin bahar mevsimini dokuzuncu, yaz mevsimini ise sekizinci sırada bitirmişti.

Bu kötü geçen sezonun ardından oyuna bir yıl ara veren Smeb’in adı 2020 Bahar Mevsimi‘nde LPL takımları ile anılıyordu. İyi Çin takımlarından birine gideceği konuşulan oyuncu, bu mevsim eski takımı KT Rolster ile anlaşma imzalayarak bu iddiaları yalanlamış oldu.

Yıldız üst koridorun takıma geri dönmesi ile şu an takımın üst koridor rolünü üstlenen Jeon “Ray” ji-won yedeğe alındı.

2020 Bahar Mevsimi’nde gayet iyi performans gösteren KT Rolster, sezonu dördüncü sırada tamamlamayı başarmıştı. Ligin son yarısında üst üste aldıkları sekiz galibiyetle sıralamaları alt üst etmeyi başarmışlardı.

Orta koridora yapılan Ucal ve üst koridora yapılan Smeb transferleri, KT Rolster’ı yüksek ihtimal daha iyi yerlere getirecektir ve bu kadroyla takım Dünya Şampiyonası bileti için mücadele edecek!

2020 LCK Yaz Mevsimi 17 Haziran‘da geri dönüyor!


VALORANT kapalı beta süreci sona erdi!

yazmayı sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL