Connect with us

Oyun

Sons of the Forest hakkında detaylar paylaşıldı

The Forest’ın devamı niteliğindeki oyunun Steam sayfası aktifleştirildi

Sons of the Forest hakkında detaylar paylaşıldı

Hayatta kalma türünün sevilen yapımlarından The Forest’ın bir nevi devamı niteliğinde olacak Sons of the Forest’a dair yeni detaylar paylaşıldı. 2018 yılında erken erişimden çıkarak tamamen piyasaya sürülen The Forest, hem korku dolu hayatta kalma deneyimi hem de sunduğu hikaye ile oyuncuları etkilemeyi başarmıştı. Serinin geliştiricisi Endnight Games, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Sons of the Forest’ın Steam sayfasının aktifleştiğini duyurdu. Merakla beklenen yapım 2022’nin Ekim ayında oyuncularla buluşacak.

İlk olarak Mayıs 2022 tarihinde çıkması planlanan Sons of the Forest‘ın geçtiğimiz ay Ekim ayına ertelendiği duyurulmuştu. Endnight Games’in erteleme kararının arkasındaki sebep geliştirici ekibin oyunu Mayıs ayında piyasaya sürmenin iddialı olacağına kanaat getirmesiydi.

Sons of the Forest hikayesinde oyuncular kayıp bir milyarderi aramak için başka bir adaya gönderilen bir kurtarıcı rolünü üstlenecek. Hayatta kalmak için avlanmak ve zanaat (craft) yapmak oyunun temelini oluşturacak. Oyuncular devasa açık dünyanın tadını çıkarırken gelişmiş mutantlar mağaralardan çıkarak ortalığa korku salacak. İlk oyuna kıyasla yapay zeka yönünden daha gelişmiş olan mutantlara karşı savaşmak için geniş silah seçenekleri mevcut olacak.

Belki de The Forest’ın en zevkli yönü olan multiplayer seçeneği Sons of the Forest’ta da olacak. Oyuncular arkadaşlarıyla birlikte dünyayı dolaşırken mutantlara karşı daha etkili olabilecek. Böylelikle daha fazla mağara keşfederek oyuncular Sons of the Forest’ın sınırlarını test edebilecek. Yaz ve ilkbahar aylarında yemek bulmak daha kolay olacak ve oyuncuların kış aylarında buldukları kaynakları depolamaları gerekecek. Bu yeni özellik de Sons of the Forest’ın oynanışına yeni bir hava katacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun