Connect with us

Güncel

Sony, PlayStation 5 stoklarının tükendiğini açıkladı!

Sony, PlayStation 5 stoklarının tükendiğini açıkladı!

12 Kasım’da 7 ülkede satışa çıkmasının ardından 19 Kasım’da bütün dünyada satışa çıkan PlayStation 5’in, bütün stoklarının tükendiği açıklandı.

Son zamanlarda gündemden düşmeyen PlayStation 5 ve stokları ile ilgili resmi ve resmi olmayan kaynaklar tarafından birçok dedikodu yapılıyordu. Konsol tedarikçilerinin ve müşterilerin büyük bir çoğunluğu, stokların yetersizliğinden yakınıyordu. Geçtiğimiz günlerde Sony sessizliğini bozdu ve şirketin tanınan CEO’su Jim Ryan bir takım açıklamalarda bulundu.

Sony CEO'su Jim Ryan

Sony CEO’su Jim Ryan

Stoklar ne zaman yenilenecek?

Jim Ryan yaptığı açıklamalarda, dünya genelinde bütün PlayStation 5 stoklarının tükendiğinden bahsetti. Müşterilerin mağduriyetinin farkında olduklarına ve yoğun talepler karşısında da çalışmalara devam edildiğine dikkat çekti. Bununla birlikte PlayStation 5 hayranlarını sevindiren bir haber daha paylaştı. Tecrübeli CEO, Black Friday için yeni stokların açılacağını duyurdu. Fakat bu duyurunun hemen ardından, bu stokların da çok kısa bir süre içerisinde tükeneceğinden bahsetti.

Sony tarafından PlayStation 5’in satış rakamları paylaşılmıyor olsa da, dünya genelinde kullanıcıların ürüne olan taleplerine bakılırsa, ürünün başarıya ulaştığı söylenebilir.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel