Connect with us

Güncel

Steam 20. yılını kutluyor!

Steam 20. yılına özel istatistikleri yayımladı!

Oyuncular için kötü haber! Steam minimum oyun fiyatı sınırı değişti

Çıkışından bu yana tam olarak 20 yıl geçen en çok kullanılan oyun platformu Steam, 20. yılını kutluyor. Valve tarafından geliştirilen Steam, ilk olarak 12 Eylül 2003 tarihinde oyun dünyasına katıldı ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan bir oyun mağazası haline geldi.

20. yılını kutlamak için Steam, sayfasında özel çizimlerle dolu bir sayfa yayımladı. Bu sayfada 2003 yılından beri her yıl Steam’de en popüler oyunlar paylaşıldı ve 20. yıla özel olarak oyunlarda indirim yapıldı.

Steam son 20 yılın en iyi oyunları

Teknolojinin ve oyun dünyasının hızla gelişmesiyle birlikte, oyun dünyası da kendini son derece geliştirdi. Gerek grafik anlamında gerek oynanış anlamında kendini geliştiren oyunlar, Steam üzerinde de gün geçtikçe popülerliğini arttırıyor.

Her ne kadar 20 yılda çok şey değişse de, Half-Life gibi efsane oyunlar popülerliğini koruyor. İlk olarak 16 Kasım 2004 yılında çıkan Half-Life 2, günümüzde çoğu oyuncunun ilk göz ağrısı olarak biliniyor. Aynı yıl yine bir diğer efsane olan Counter-Strike Zero da oyuncularla buluştu.

2008 Kasım ayında ise Left 4 Dead çıktı. Hala oldukça sevilen ve oynanan oyunun çıkışının üzerinden 15 yıl geçti. 2013 yılında çıkan DOTA 2 ise yakın zamanda 10. yılına özel oyun içi sürprizlere yer vermişti.

CS:GO tam 11 yıl önce çıktı

FPS oyunları arasındaki popülerliğini her noktada gördüğümüz Counter Strike: Global Offensive bundan tam 11 yıl önce çıktı. Milyonlarca oyuncusu bulunan ve yakın zamanda Counter Strike 2 oyununu betaya çıkaran Valve, 11 yıl sonra bile CS:GO popülerliğini koruyor.

2023 yılı henüz bitmedi ancak Steam, 2023 yılında çıkan ve  şimdiye kadar olan en popüler oyunlarını paylaştı:

  • Baldur’s Gate 3
  • F1 2023
  • Starfield
  • Sons Of The Forest
  • Darkest Dungeon 2
  • Age of Wonders 4

Bununla birlikte Steam, 20. yıl kutlamalarına özel olarak paylaştığı Puan Dükkanı ögelerinden bazı çizimleri ücretsiz olarak alabilirsiniz!


İlginizi Çekebilir: 

Oyuncular için kötü haber! Steam minimum oyun fiyatı sınırı değişti

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel