Connect with us

Espor

T1 ile yollarını ayıran koç Daeny, Damwon KIA’nın yeni stratejik analisti oldu

Koç Daeny, birlikte Worlds şampiyonu olduğu DWG KIA’ya geri döndü

Damwon KIA Daeny

Geçtiğimiz haftalarda T1 ile yollarını ayıran ana koç Daeny, son LCK şampiyonu Damwon KIA kadrosuna stratejik analist olarak katıldı. Yaklaşık sekiz ay süren T1 kariyerinde beklentilerin altında kalan Daeny, eski takımına geri döndü.

Daeny, bir önceki mevsim birlikte çalıştığı Zefa ile T1 döneminde LCK 2020 Kış Mevsimi’ni dördüncü sırada tamamlamış ve takımını MSI turnuvasına taşıyamamıştı. Oyuncu tercihleriyle yeniden yapılanmaya gitmek istediğini belli eden koç Daeny, kadro istikrarını sağlayamaması sebebiyle eleştirilere maruz kalmıştı. Zefa ve Daeny ile devam etmeme kararı alan T1, takımın başına Stardust’ı getirmişti.

2020 Dünya Şampiyona’sını Damwon Gaming ile kazanmayı başaran Daeny, bu sefer öncelikli olarak takımını Worlds’e taşımak için mücadele verecek. DWG’nin yaz mevsimindeki performansı düşünüldüğünde şampiyonluğun mutlak favorisi oldukları söylenemez. Mevsim başında T1’nın efsane koçu kkOma‘yı takımın başına getiren Damwon KIA, birlikte LCK’i domine ettiği Daeny’den katkı vermesini bekliyor.

Daeny

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor