Connect with us

Espor

Team Liquid VALORANT Champions 2021’de Sentinels’i Yenerek Playofflar’a Yükseldi

Team Liquid VALORANT Champions çeyrek finallerine adını yazdıran bir diğer takım oldu!

team liquid valorant

VALORANT Champions 2021, tüm hızıyla devam ederken turnuvanın dördüncü gününde oldukça çekişmeli bir karşılaşma gerçekleştirildi. Team Liquid ve Sentinels’in B grubundaki kazananlar eşleşmesinde Team Liquid, rakibini yenerek çeyrek final anlamına gelen playoff biletini kaptı. Sentinels’in ise bir şansı daha bulunuyor.

Karşılaşmanın taraflarından Team Liquid, KRÜ Esports’a karşı aldığı 2-0’lık galibiyet ile bu aşamaya gelirken; NA bölgesinin gözde ama son zamanlarda performans kaybeden ismi Sentinels ise FURIA takımına karşı 2-1 galip gelerek bu aşamada yerini almıştı. Bu maçta da Liquid ve Sentinels ilk playoff şansı için karşılaştı. İşte karşılaşmanın özeti:

Breeze 14-12 (Team Liquid galibiyeti)

Karşılaşmanın ilk haritası Liquid tarafından seçilen Breeze oldu. Karşılaşma oldukça çekişmeli geçse de ilk yarıda Sentinels 8-4’lük üstünlükle avantaj sağladı. İkinci yarıda ise Team Liquid oyuna tekrar döndü ve Sentinels, rakibine karşılık verememeye başladı. Harita uzatmalara kadar gitti ve sonunda Team Liquid rakibini 14-12 yenerek haritayı kazandı. Liquid takımından ”Nivera” 20/15/9‘luk skoruyla takımının skor lideri oldu. Genel skor 1-0 oldu.

https://twitter.com/valesports_tr/status/1467211960454369285

Bind 13-2 (Sentinels galibiyeti)

İkinci harita ise Sentinels tarafından seçilen Bind haritası oldu. Bind haritası Team Liquid için oldukça üzücü ve moralleri bozan bir harita oldu. Sentinels rakibine sadece 2 raunt verdi ve kalan tüm rauntları kazandı. Yarı 10-2 olarak kapandı. İkinci yarıda ise Liquid oyundan tamamen koptu ve rakibine cevap veremedi. Sentinels 13-2‘lik ezici bir skorla galip geldi. Karşılaşmanın MVP‘si ünlü Sentinels oyuncusu ”teNz” oldu. Genel durum 1-1‘e geldi.

Split 13-10 (Team Liquid galibiyeti)

Karşılaşmanın belirleyici haritası ise Split oldu. Haritanın ilk yarısı oldukça çekişmeli geçti ve her iki takımda 6 raunt kazanmayı bildi. İlk yarı 6-6 kapandı. İkinci yarı ise Sentinels önde başlarken oyunun son rauntlarına doğru oyundan kopmaya başlayan Sentinels, Liquid’in hamlelerine cevap veremedi. 5 raunt art arda kazanan Liquid durumu 13-10‘a getirdi ve karşılaşmayı kazanmış oldu. Genel skor 2-1 oldu ve Liquid galip geldi. Haritanın MVP‘si Liquid‘in popüler oyunucusu ”ScreaM” oldu.

Team Liquid VALORANT Champions 2021 Playoffları’nda!

Böylece Team Liquid VALORANT Champions 2021 Playoffları’na yani çeyrek finallerine adını yazdırmış oldu. Sentinels’in ise kaybedenler eşleşmesinde 6 Aralık’ta ikinci bir şansı olacak. Turnuvanın gruplarına ve maçlarına buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor