Connect with us

Espor

Team Vitality yıldız ormancı Selfmade ile yollarını ayırdı

Selfmade’in yerine tecrübeli isim Haru takıma katıldı

Team Vitality yıldız ormancı Selfmade ile yollarını ayırdı

Avrupa ligi LEC takımlarından Team Vitality, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile yıldız ormancı Selfmade ile yollarını ayırdığını duyurdu. Vitality’nin süper takım projesinin çekirdeklerinden biri olan Selfmade, kariyerinin devamı için yeni takım arayışlarına başladı. Selfmade’in yerine 2017 yılında SSG formasıyla Dünya Şampiyonası’nı kazanan tecrübeli isim ”Haru” transfer edildi. Vitality Haru’nun yanı sıra geçtiğimiz mevsim FPX’te gösterdiği performansla dikkat çeken genç ormancı ”Bo” nun takıma yedek olarak katıldığını duyurdu.

Team Vitality tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde:

”Hedeflerimize ulaşmak amacıyla yaz mevsimine girilirken yapacağımız değişikliklerden biri Selfmade’in başlangıç kadromuzda yer almayacağıdır. Seflmade olağanüstü yetenekli bir oyuncu ve takım içerisinde çok seviliyor fakat League of Legends farklı oyun stillerinin bir araya gelmek zorunda olduğu karmaşık bir oyun. İki farklı oyun stili yeterince iyi harmanlanamadığı zaman duruma adapte olmak ve yeni seçenekler denemek önemlidir.”

Orman pozisyonunu yenilemek kolay bir görev değildi ve uygun ismi bulmak için birçok oyuncu üzerinde çalıştık. Uygun olanın Dünya Şampiyonu Kang ”Haru” Min-seung’un takıma katılması olacağına inanıyoruz.”

Geçtiğimiz mevsim Team Vitality ligin bir numaralı favorisi olarak görülüyordu. Avrupa’nın yeni süper takımı olarka nitelendirilen Vitality felaket bir normal sezonun ardından playoff’a son sıradan katılabilmiş, ikinci turda G2 Esports’a 3-0 mağlup olmuştu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor