Connect with us

Espor

Temiz Twitch etiketi Twitter Türkiye gündemine giriş yaptı!

ClumsyKitty’nin açtığı yayın ile başlayan #TemizTwitch etiketi Twitter Türkiye gündeminde!

Temiz Twitch etiketi Twitter Türkiye gündemine giriş yaptı!

Twitch Bit olayını ilk dile getiren isimlerden biri olan Ahmet “Jahrein” Sonuç, sağlık sorunları nedeniyle uzun süredir canlı yayınlar ile takipçileri ile bir araya gelemiyordu. 29 Ekim Cuma gününün akşam saatlerinde Jahrein, “BİT’irmek lazım… #TemizTwitch!” yayın başlığı ile birlikte uzun arayı sonlandırdı. Yayının başlığında yer alan ve daha önce İrem “ClumsyKitty” Sakmar tarafından dile getirilen Temiz Twitch etiketi ise bir hareket haline dönüştü.

Açtığı yayında anlık 63 bin izleyiciye kadar ulaşan, Bit olayı hakkındaki son durumu ve bu durum hakkındaki düşüncelerini paylaşan Jahrein, yayın başlığı ve söylemleri ile bir hareket başlatmış oldu. Twitter üzerinde başlatılan #TemizTwitch etiketi, kısa süre içerisinde Twitter Türkiye gündeminde birinci sıraya kadar yükseldi.

Saat 21:10 itibari ile 7 binden fazla Tweet’in atıldığı Temiz Twitch etiketine pqueen, wtcN, PurpleBixi, Elwind, Uthenera, Pinti Panda, Mert Günhan, Kendine Müzisyen, woxic, Videoyun, Jrokez, Naru, Miafitz, Educatedear ve daha birçok isim destek mesajları paylaştı.


İlginizi Çekebilir:

BigBossLayf, Twitch Bit olayı hakkında bir açıklama yayınladı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor