Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Temsilcimiz SANGAL Esports, ESEA Advanced League Playoff’ları büyük finalinde!

Temsilcimiz SANGAL Esports, ESEA Advanced League Playoff’ları büyük finalinde!

SANGAL Esports, kazandığı final serisinin ardından, MDL‘e yükselme yolundaki son adım olan büyük finalde mücadele edecek.

Başarılı temsilcimiz, ESEA Advenced League Playoff’ları finalinde karşılaştığı Movistar Riders karşısında aldığı galibiyetler ile büyük finalde mücadele etmeye hak kazandı. BO3 formatında oynanan finalde başarılı temsilcimiz, serinin ilk 2 haritasını da kazanarak, rakibini elemeyi başardı.

3 maçlık serinin ilk haritası, temsilcimizin seçtiği Inferno oldu. Tecrübeli ekibin, DreamHack Open elemelerinde de güçlü olduğu Inferno ile serilere başladığını görmüştük. Beklenildiği gibi SANGAL Esports, maç süresince rakibine karşı net bir üstünlük sağladı. 10-5’lik skor avantajı ile maçın ilk yarısını önde kapatan temsilcimiz, dengelerin sürekli değiştiği ikinci yarıyı 16-11 kazandı. Maçın kritik rorund’larında sahneye çıkan tecrübeli oyuncu Ahmet “paz” Karahoca, maçın en dikkat çeken oyuncusu oldu.

Serinin 2. maçı Movistar Riders‘ın seçtiği Train haritasında oynandı. Temsilcimizin Train haritasından sürekli kaçınmasını fırsata çevirmek isteyen Movistar Riders için işler hiç de iyi gitmedi. Maça Anti Terörist olarak başlayan SANGAL Esports, ilk yarıda rakibine karşı 9-6’lık skor avantajı elde etti. Maçın 2. yarısına galibiyetle başlayan temsilcimiz, ardından yakaladığı galibiyet serileri ile haritayı 16-7 kazanarak kapattı. Maçın kritik anlarında hata yapmayan ve takımına 21 frag katkısında bulunan Ekrem “l0gicman” Aydın, maçın en dikkat çeken oyuncusu oldu.

Playoff’lar finalini kazanan başarılı temsilcimiz, büyük finali kazanması halinde 4,500$‘lık ödüle ve direkt olarak MDL‘e katılma hakkına sahip olacak. SANGAL Esports, büyük finalde, 30 Kasım’da oynanacak olan Lower Bracket finalinin kazananı ile karşılaşacak.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive