Connect with us

Espor

TESFED, E-Spor Yardımcı Antrenör kursu açtığını duyurdu

birinci kademe E-Spor Yardımcı Antrenör kursu için kayıtların açıldığını bildirdi.

TESFED, E-Spor Yardımcı Antrenör kursu açtığını duyurdu

Türkiye E-Spor Federasyonu, tesfed.gov.tr adresi üzerinden yaptığı duyuruda birinci kademe E-Spor Yardımcı Antrenör kursu için kayıtların açıldığını bildirdi.

Federasyon tarafından yapılan duyuruda belirtilene göre kurs, 22 Mart ile 1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Derslerin çevrimiçi ortamda gerçekleştirileceği kursun final sınavı, 5 Nisan Pazartesi günü Ankara’da yüz yüze bir şekilde gerçekleştirilecek.

Eğitime katılmak isteyenler için ise bazı şartlar aranıyor. Belirtilene göre kursa katılım sağlayacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 18 yaşını aşmış olması, lise veya dengi bir okuldan mezun olması, vücut veya akıl hastalığı olmaması ve son üç yıl içerisinde adli ceza almaması gerekiyor.

Bunlara ek olarak ise başvuru yapabilmeniz için Gençlik ve Spor Bakanlığının Temel Eğitim sınavından başarılı olmuş olmak veya beden eğitimi ve spor eğitimi veren fakülte veya yüksekokullarından mezun olmanız gerekiyor. 75 kişilik bir kontenjana sahip kursun 250 liralık bir ücreti bulunuyor.

E-Spor Yardımcı Antrenör kursu eğitim programı da paylaşıldı

Yapılan duyurunun yer aldığı sayfa üzerinden kursun eğitim programı da paylaşıldı. Toplamda dokuz gün sürecek eğitimler çevirmiçi olarak saat 18:00 ile 23:25 saatleri arasında işlenecek.

Paylaşılan programa göre katılımcılar Teknik Taktik, Özel Antrenman Bilgisi, Oyun Organizasyon Kuralları ve Oyun Kuralları gibi dersleri alacaklar. Buraya tıklayarak TESFED’in web sitesine gidip, daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Beşiktaş Esports Valorant espor sahnesine geri döndü

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor