Connect with us

Espor

TESFED Espor Antrenörlük Kursu için son başvuru tarihi 8 Haziran!

Espor Antrenörlük Kursu için başvuruların kapanmasına oldukça kısa bir süre kaldı.

TESFED Espor Antrenörlük Kursu için son başvuru tarihi 8 Haziran!

Geçtiğimiz dönemde zaman zaman çeşitli illerde kurslar gerçekleştiren Türkiye Espor Federasyonu(TESFED), Mayıs ayının son günlerinde yeni dönem Espor Antrenörlük Kursu için detayları paylaşmıştı.

TESFED tarafından belirtilene göre Espor Yardımcı Antrenör (Birinci Kademe) Yetiştirme Kursu, 14-19 Haziran 2022 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirilecek.

Başvuruların 30 Mayıs – 8 Haziran 2022 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı / Spor Bilgi Sistemi Uygulaması üzerinden gerçekleştirileceği kursa, Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar ile üniversitelerin beden eğitimi ve spor eğitimi veren fakülte veya yüksekokullarından mezun olanlar başvuru yapabilecek.

Federasyon tarafından yayınlanan bir dizi şartlara uyan  toplamda 50 kişinin katılabileceği kursun ilanına ve başvuru sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TESFED Espor Antrenörlük Kursu hangi eğitimleri barındırıyor?

Kayseri, Melikgazi’deki Talas Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek ve toplamda 6 gün sürecek olan kursa katılanların alacakları eğitimlerin ana başlıkları TESFED tarafından yayınlanan ilanda espor severler ile paylaşıldı.

Belirtilene göre kursiyerler Spor Dalı Teknik Taktik, Oyun Kuralları Bilgisi, Organizasyon Kuralları ve Özel Antrenman Bilgisi gibi başlıkların altında aldıkları eğitimlerin ardından kursun son gününde bir sınava girerek kursu tamamlayacaklar.


İlginizi Çekebilir:

2022 Mayıs ayının en popüler espor turnuvaları belli oldu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor