Connect with us

Espor

TESFED Türkiye Kupası NBA2K galipleri FIBA Esports Open yolcusu

TESFED Türkiye Kupası NBA2K galipleri FIBA Esports Open yolcusu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen TESFED Türkiye Kupası’nın NBA2K galipleri 12-20 Aralık tarihleri arasında Uluslararası Basketbol Federasyonu’nun “FIBA Esports Open” turnuvasında ülkemizi milli takım olarak temsil edecek.

Uluslararası Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği NBA2K turnuvasında ülkemiz, Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türkiye Espor Federasyonu iş birliği sayesinde ilk kez temsil edilecek.

Milli takımımızda Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nın NBA2K kazananı 1907 Fenerbahçe Espor oyuncuları Birkan Cengir, Eren Demirtaş, Fatih Toprak, Görkem Göksu, Kadir Pektaş, Tansu Aksoy ile tüm kadrosuyla yer alırken, Galatasaray Espor’dan Can Macit Boy da ülkemizi temsil edecek kadroda yer alacak. Avrupa bölgesi grup maçlarında mücadele edecek takımımızın genel menajerliğini Emre Aksoy üstlenecek.  

Esporda uluslararası rekabet artıyor

Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nın Dota 2, Tekken 7 ve PES şampiyonları’nın Uluslararası Espor Federasyonu (IESF) Dünya Şampiyonası bölge elemelerine katılımının ardından, Türkiye bu kez de FIBA Esports Open’da resmi olarak temsil edilecek.

Bu yıl 10 farklı oyun ile düzenlenen Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda “NBA2K” turnuvasının galibi takım, 12-20 Aralık tarihleri arasında yapılacak Fiba Esports Open II’de, bu oyunun yaygın olarak oynandığı Almanya, Birleşik Krallık, İtalya, İspanya, Ukrayna, Rusya, İsviçre, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerin katılacağı finallerde Türkiye adına yarışacak. 

TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir: “Şampiyonlarımızın başarılarıyla ülkemizi gururlandıracaklarına inanıyorum”

TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir, federasyonun kuruluşundan bu yana en büyük hedeflerinin Türkiye’yi espor alanında dünya çapında bir marka haline getirmek ve bu sporu geniş kitlelere sevdirmek olduğunu kaydetti. Türkiye’nin tek resmi espor kupası olan TESFED Türkiye Kupası’nı bu yıl ikinci kez ve daha büyük çapta bir organizasyon olarak hayata geçirdiklerini anlatan Alper Afşin Özdemir şunları söyledi:

“Kupa, bu yıl büyüyerek ve önemli yeniliklerle yoluna devam ediyor. Geçen yıldan farklı olarak, pandemi sebebiyle aldığımız sağlık tedbirleri kapsamında karşılaşmalar online platformda yapılıyor. Bu yıl önemli bir gelişme daha yaşanıyor. Tekken 7, PES ve Dota 2’nin şampiyonlarının ülkemizi bölgesel elemelerde resmi olarak temsil etmelerinin ardından, bu kez de NBA2K milli takımımız FIBA’nın uluslararası turnuvasında ülkemizi temsil edecek. 

Türkiye’yi esporda uluslararası alanda başarılara imza atan bir ülke haline getirmek için çıktığımız yolda, bu hedefimizi artık hayata geçirmeye başladık. 

Türkiye Basketbol Federasyonu ile yaptığımız iş birliği bu alanda atılmış en önemli adımlardan biridir. Resmi temsiliyeti daha da geliştirerek tüm branşlarda çıkaracağımız şampiyonlarla uluslararası espor şampiyonalarında önemli başarılara imza atacağız. Şampiyonlarımızı kutluyor ve yurt dışında elde edecekleri galibiyetlerle bizi gururlandıracaklarına yürekten inanıyorum.”

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor