Connect with us

Dota 2

The International 10 ödül havuzu 35 milyon doları aştı

The International 10 turnuvasının ödül havuzu 35 milyon doları aştı.

The International 10 ödül havuzu 35 milyon doları aştı

The International 10, geçtiğimiz yıl sahip olduğu en büyük ödül havuzuna sahip espor turnuvası rekorunu, bir yılın ardından tekrardan kırıyor. Dota 2 oyuncularının ve espor severlerin merakla beklediği turnuvanın ödül havuzu, 35 milyon doları aşarak yeni bir rekora imza attı.

26 Ağustos Çarşamba günü geçtiğimiz yılın 34 milyon dolarlık ödül havuzu rekorunu kıran turnuva, şu anda tüm zamanların en büyük ödül havuzuna sahip olan espor etkinliği oldu. En büyük ödül havuzuna sahip olan espor turnuvalarının geneline baktığımızda ise The International serisi ile Dota 2, ilk onda toplamda 7 turnuva ile yer alıyor.

Her yıl belirli bir ödül havuzu ile duyurulan etkinlik, daha sonra topluluğun katkısı ile ulaşabildiği kadar yükseliyor. Oyun içi satın alınan Battle Pass ile oyuncular hem ödül havuzuna destek oluyor hem de oyun içi eşyalar kazanmış oluyor.

The International 10, Dota 2 Prize Pool Tracker’ın verilerine göre 1 milyon 600 bin dolarlık bir ödül havuzu ile duyuruldu. Bu ödül havuzu topluluğun desteği ile 33 milyon 424 bin artarak 35 milyon 24 bin dolara kadar çıktı.


İlginizi Çekebilir:

pAura, Cypher oynayanların işine yarabilecek bilgiler paylaştı

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2