Connect with us

Güncel

Türkiye, Microsoft – Activision Blizzard satın alımını onayladı

Türkiye, Microsoft – Activision Blizzard satın alımını koşulsuz onayladı.

Türkiye, Microsoft - Activision Blizzard satın alımını onayladı

Microsoft’un 69 milyar dolarlık bir anlaşma karşılığında Activision Blizzard şirketini satın alması konusundaki sürünceme devam ederken, sürpriz bir haber 13 Temmuz Perşembe gününün akşam saatlerinde geldi. Habere göre Türkiye Rekabet Kurumu Microsoft – Activision Blizzard satın alımını onayladı.

Geçtiğimiz günlerde ABD Federal Ticaret Komisyonu ile Microsoft arasındaki dava sonuçlanmış ve bu satın alım konusunda bir adım daha ileri gidilmişti. Hala gözler Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’tayken, Türkiye’ye dair bir haber bomba gibi gündeme düştü.

Türkiye, Microsoft – Activision Blizzard satın alımını koşulsuz onayladı

3 Temmuz Perşembe gününün akşam saatlerinde Activision Blizzard bünyesinde Başkan Yardımcısı, Kurumsal İlişkiler ve İletişimden Sorumlu Başkan olarak görev alan Lulu Cheng Meservey, Twitter hesabı üzerinden Türkiye’nin Microsoft – Activision Blizzard satın alımını koşulsuz olarak onayladığını duyurdu.

Meservey, Türkiye’nin aldığı bu karar hakkında “Bugün Türkiye Microsoft ile birleşmemize koşulsuz onay verdi. Şimdi başka bir ülke, pazar liderinin yerleşik hakimiyetinden ziyade tüketicileri ve rekabeti koruyan düşünceli bir karara varmıştır.” dedi.

Haber Türkiye gündeminde ses getirirken, Rekabet Kurumu’nun web sayfasında veya sosyal medya hesapları üzerinde böyle bir karar alındığına dair bir açıklama bulunmuyor.

Sizce Microsoft’un Activision’ı satın alması tamamlanırsa oyun ve teknoloji sektöründe nasıl bir değişikliğe yol açacak? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

VALORANT iade politikası nedir? VALORANT iade etme işlemi nasıl yapılır?

EA Sports FC 24 ne zaman çıkacak ve kaç TL olacak?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel