Connect with us

Güncel

Twisted Fate o kadar güçlü ki 3 rolü ele geçiriyor

Twisted Fate için AD carry dahil eliniz ban düğmesinde olsun.

Twisted Fate

Twisted Fate, kart ustası olarak şu anda League of Legends’da uzun bir süredir görülmeyen yüksek seviyelere yükseldi ve şu anda dereceli maçlarda ve profesyonel oyunlarda üç farklı rolde dikkat çeken bir seçim haline geldi.

Destekleyici verilere göre, Kart Ustası, genellikle orta koridorda ortaya çıktığı yerde oynanabilirken, üst koridor veya alt koridorda da oynanabilir ve hala %52’lik bir galibiyet oranı elde edebilir. Bu, daha fazla oyuncunun “TF”nin ne kadar güçlü olabileceğini fark etmesiyle birlikte aynı anda 3 rolde artan seçim oranının üstüne eklenmiştir.

Twisted Fate's base skin in League of Legends

Bu çok yönlülüğün ana nedeni, Kart Ustası’nın yetenek gücüne veya saldırı gücüne çok rahat bir şekilde yatırım yapabilmesidir. Bu, herhangi bir takımda birden fazla rolü doldurabilirken, sarı kart yeteneği ile ise tek tuşla kitle kontrol sağlayabiliyor ve koridor geçişlerini sağlayan Kader ultimate yeteneği ile tüm haritaya baskı yapabiliyor. O kadar güçlü hale geldi ki, profesyonel oyunda bile etkisi görülmeye başlandı, Kart Ustası 2024 yılında 64 kez seçildi. Bu, dört kez ADC olarak ve dört kez üst koridorda ortaya çıktı, ve neredeyse her League bölgesinde 45 yasak aldı⁠—ancak Çin veya Kore’nin en üst liglerinde ortaya çıkmadı.

Lig oyuncuları, Twisted Fate’in “çılgınca kırık” olduğunda hemfikir olsa da, herhangi büyük değişiklikler birkaç hafta daha beklemek zorunda kalacak; Lig geliştiricileri zaten Patch 14.4’ün geliştirme döngüsünün büyük bir kısmını tamamladılar. Bu, herhangi bir geçici değişikliğin bir sonraki güncelleme için test edileceği anlamına gelir.

Riot’un Twisted Fate’i nasıl dengelemeyi planladığı henüz bilinmiyor. AP odaklı oynarken, Kart Ustası Rod of Ages ve Lich Bane’i inşa ederken Wild Cards yeteneğini maksimize ediyor. Alt koridorda ise, Stacked Deck’i seviyelendirme önceliği veriyor ve Statikk Shiv ve Stormrazor’ı tamamlamak için acele ediyor.

Küçük bir teselli olarak, TF henüz orman veya destek üzerinde etkisini göstermedi⁠.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel