Connect with us

Twitch

Twitch yerel fiyatlandırmayı duyurdu! Twitch abonelik fiyatları artık Türk Lirası

Twitch abonelik fiyatları değişiyor. Abonelik fiyatları artık Türkiye’ye özel olarak belirlenecek!

Twitch yerel fiyatlandırmayı duyurdu! Twitch abonelik fiyatları artık Türk Lirası

Dünya çapında en çok ziyaret edilen canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch yaptığı son açıklama ile birlikte Türkiye ve Meksika’daki kullanıcılarını sevindirecek yerel fiyatlandırma güncellemesini duyurdu.

Şirket tarafından 17 Mayıs Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre Türkiye ve Meksika için yerel fiyatlandırmaya geçildi. Normalde 31 lira 16 kuruş karşılığında olunan Kademe 1 abonelik, 20 Mayıs Perşembe gününden itibaren 9,90 TL’lik bir fiyat ile olunabilecek.

Yerel fiyatlandırmanın nedeni ise herkesin tahmin edebileceği gibi ortalama 5 Dolarlık abonelik fiyatının dünyanın her ülkesinde erişilebilir olmaması. Yapılan açıklamada belirtilene göre Avrupa veya Asya’da yayıncıları abonelik yoluyla destekleyen aktif kullanıcıların yüzdesi, Kuzey Amerika’ya göre yaklaşık %50 daha düşükken, Latin Amerika’da neredeyse %80 daha az.

Yine aynı açıklamada belirtilene göre Twitch’te yerel fiyatlandırma sadece Türkiye ve Meksika ile sınırlı kalmayacak. 2021 yılının üçüncü çeyreği ile birlikte Asya, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’daki birçok ülkede de yerel fiyatlandırmaya geçilecek.


İlginizi Çekebilir:

Orgless5 takımı VALORANT kadrosunun yeni ismini açıkladı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Twitch