Connect with us

Oyun

Ubisoft yaklaşık 100 oyun için online desteği kesecek

Listede yer alan oyunlardaki haritalar ve kostümler gibi açılabilir içerikler de devre dışı bırakılacak

Ubisoft yaklaşık 100 oyun için online desteği kesecek

Popüler oyun şirketlerinden Ubisoft, yaklaşık 100 oyun için online desteği sonlandıracağını açıkladı. Açıklanan listedeki oyunlarda haritalar ve kostümler gibi kilidi açılabilecek içerikler de kaldırılacak. Bunun yanı sıra oyuncu istatistiklerinin de paylaşılmayacağını duyuran Ubisoft, kendi platformunu kullanan oyunlarda etkinlikleri devre dışı bırakacak ve oyuncuların bu etkinlikler üzerinden kazanç sağlamasına izin vermeyecek.

Ubisoft tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

  • ”Aşağıda listelenen oyunların çevrimiçi çok oyunculu hizmetleri artık kapatılmıştır. Her oyun için çevrimdışı özellikler kullanılabilir durumda kalacak.
  • Oyun içi haberler ve oyuncu istatistikleri de devre dışı bırakıldı. Ubisoft Connect hizmetlerini kullanan oyunlar için etkinlikler devre dışı bırakılacak, yani artık oyun içi etkinlikleri tamamlayarak para kazanamayacaksınız.
  • Ödüllerin kilidi yine de açılabilir olacak, ancak onları oyun içinde alamayacaksınız. 2020’de Uplay’den Ubisoft Connect’e geçtiğimizde oyununuz aktarılmadıysa, tüm ödüllerin kilidi otomatik olarak açılacaktır.
  • Haritalar ve görünümler gibi kilidi açılabilir içerik (ULC) de devre dışı bırakılır, yani artık bunların kilidini açamazsınız.
  • PC’de ULC (açılabilir içerik), daha önce kullanılmış olsa bile artık kullanılamayacak. Konsolda, kayıtlı oyun dosyalarınızı sıfırlamadığınız sürece ULC kullanılabilir olmaya devam edecektir.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun