Connect with us

Espor

VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi Şampiyonu S2G Esports!

Merakla takip edilen VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi’nin şampiyonluğuna S2G Esports ulaştı!

VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi Şampiyonu S2G Esports!
Görsel: twitter.com/s2gespor

12 Mart Pazar günü espor severler hem ekranları başında hem de İstanbul Maslak’taki ESA Espor Arena’da 14 Ocak günü start alan VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi kapsamındaki S2G Esports ve Papara SuperMassive ekipleri arasındaki büyük final karşılaşması için bir araya geldi.

Büyük finalde karşı karşıya gelen takımlardan S2G Esports, çeyrek finallerde DenizBank İstanbul Wildcats’i yenerek yarı finallere ulaşmıştı. Yarı finallerde ise ligi lider bitiren takımlardan Fire Flux Esports’u 3-1’lik bir skor ile mağlup ederek finallere çıkan ilk takım olmuştu.

İkinci finalist Papara SuperMassive ise Galatasaray Esports’u mağlup ederek yarı finallere yükselmişti. 8 Mart Çarşamba günü oynanan yarı final karşılaşmasında ise IF Parla Esports karşısında ilk olarak geriye düşen SuperMassive, güzel bir geri dönüş sonrası 3-2’lik bir skor ile galibiyete ulaşmış ve adını büyük finale yazdırmıştı.

Şampiyonluğa ulaşan taraf S2G Esports oldu!

Seyircilerin karşısında oynanan büyük final karşılaşması 12 Mart Pazar günü saat 17.00’da başladı. Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan karşılaşmada ilk harita olarak Icebox belirlendi. İlk yarıda rakibine sadece 2 Round kaybeden S2G, 13-2’lik bir skor ile seride ilk öne geçen takım oldu.

İkinci harita Fracture’da ise iki takım arasında rekabet daha da yükseldi. İlk Round’un 8-4’lük bir skor ile sona ermesinin ardından SuperMassive ekibi geri dönmeye çalışsa da, S2G Esports 13-8’lik bir skor ile ikinci galibiyetini de alarak seride durumu 2-0 yaptı.

Büyük finalin üçüncü ve son karşılaşması ise ikinci karşılaşmaya benzer geçti. 46 dakika süren karşılaşmanın ardından yüzü gülen taraf S2G Esports oldu.

Rakibi Papara SuperMassive ekibini 3-0’lık bir skor ile mağlup etmeyi başaran S2G Esports, VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi şampiyonu unvanı ile birlikte 140 bin liralık para ödülünün de sahibi oldu.

VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi sıralaması

1. S2G Esports – 140 bin lira
2. Papara SuperMassive – 70 bin lira
3-4. Fire Flux Esports – 30 bin lira
3-4. IF Parla Esports – 30 bin Lira
5-6. DenizBank İstanbul Wildcats – 15 bin lira
5-6. Galatasaray Esports – 15 bin lira
7. Digital Athletics
8. Fenerbahçe Esports
9. Thunderbolts Gaming
10. Galakticos


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Crosshair renk kodları tam liste! VALORANT renk kodları nasıl bulunur?

VALORANT Ajanları tam liste! VALORANT kaç tane ajandan oluşuyor?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor