Connect with us

Espor

VALORANT Champions 2021 A Grubu Maçları Ertelendi

VALORANT Champions 2021’de A Grubu maçları için erteleme kararı alındı. Vivo Keyd’in kural ihlali incelenecek!

valorant champions a grubu

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen yılın son resmi VALORANT turnuvası olan VALORANT Champions 2021 tüm hızıyla ve heyecanıyla devam ediyor. Dördüncü gün geldi ve çattı derken A grubu maçları için ilginç bir karar alındı.

VALORANT Champions 2021’in grup aşamasının ilk yarısı sona erdi ve playofflara sadece 4 gün kaldı. Bugün A grubu, B grubu ve C grubunda kazananlar eşleşmeleri oynanıp playofflara hak kazanan takımlardan bazıları belli olacaktı ancak programda değişiklik yapıldı. Turnuvanın üçüncü gününde A grubunda Acend vs Vivo Keyd takımları arasında yapılan karşılaşma kural ihlali nedeniyle karşılaşmayı Vivo Keyd kazanmasına rağmen Acend’ın galibiyetiyle sonuçlanmıştı.

Kural ihlali, Cypher’ın kamera bugu kullanması yüzünden meydana gelmişti. Son kararda Vivo Keyd’in kazandığı rauntlar Acend’a verilmiş ve alınan yeni kararla Acend galip sayılmıştı ancak kararın tekrar gözden geçirilme kararı alındı.

VALORANT Champions Tour resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda erteleme haberi ve değişen program açıklandı. Açıklama ise şu şekilde:

”Daha fazla müzakere edildikten sonra, A Grubu’ndaki maçlar, Vivo Keyd aleyhindeki kararı gözden geçirmek için ek süre sağlamak için ertelenecek. Bugünkü maçlarda Team Vikings – Gambit ve Team Liquid – Sentinels yer alacak. Yayın, başlangıçta planlanandan 1 saat sonra başlayacak.”

Şunu söyleyebiliriz ki şu an Vivo Keyd’in kural ihlali hala tam olarak onaylanmış değil ve bu yüzden A grubu maçı bu programda yer almayacak. A grubu için yeni tarih paylaşılmadı. Son olarak yayın planlanandan 1 saat sonra başlayacak. VALORANT Champions 2021 maç tablosunu buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor