Connect with us

Espor

VALORANT First Strike Türkiye Finalleri’nde ilk gün sona erdi!

First Strike’ta ilk gün sona erdi!

valorant-first-strike-logo

VALORANT First Strike Türkiye Finalleri’nde ilk maçlar oynandı, yarı finale çıkan ve mağluplar kümesine düşen takımlar belli oldu.

First Strike turnuvasının Türkiye ayağında ilk gün tamamlandı. Üç maç üzerinden oynanan serilerle galipler kümesinde yarı finale çıkan takımlar ve kaybedip mağluplar kümesine düşen takımlar belli oldu. Sonuçlar genel anlamda sürprize mahal vermedi.

Beşiktaş Esports, sınırlı sayıda üretilen “Gelenek” kapüşonlusunu tanıttı!

Oxygen Esports ve HaZe Clan’ın karşılaştığı seride Turko’nun gösterdiği performansla Oxygen 2-0 ile galip geldi. Bind haritasında 13-11, Ascent’te ise 13-10’luk skorlarla maçı kazanan Oxygen Esports, yarı finalde BBL Esports ile mücadele edecek.

BBL Esports’un rakibi ise Mod-Z oldu. Maça favori olarak çıkan BBL Esports, 2-0’lık skorla seriyi kazansa da Mod-Z ekibi Haven ve Ascent haritalarında maçları kolayca rakibine vermedi. AsLanM4shadoW seride iyi bir performans gösterirken BBL Esports, Haven ve Ascent haritalarında 13-8 ve 13-10’luk skorlarla yarı finallerde Oxygen Esports’un rakibi olarak yerini almayı başardı.

Kadrosuna tecrübeli isimleri katan Sangal Esports, rakibi Anatolia Esports karşısında zorlanmadı. 2-0’lık galibiyetle adını yarı finallere yazdıran espor takımı, Bind ve Ascent haritalarında sırasıyla 13-9 ve 13-5’lik skorlarla Anatolia Esports’u mağlup etti. Sangal Esports ekibinde rip seri boyunca sürdürdüğü performansla takımın galibiyetindeki en önemli unsurlardan bir tanesiydi. Sangal, yarı finallerde Futbolist ile karşılaşacak.

Futbolist, 5NOOBS’un kadrosunu bünyesine katarak Türkiye’de VALORANT’a adımını atan ilk geleneksel spor takımı Beşiktaş Esports ile karşılaştı. Split ve Ascent’te sırasıyla 13-3 ve 13-6’lık ezici skorlarla rakibini geçen Futbolist, First Strike’ın galip kümesi yarı finallerinde Sangal Esports ile karşı karşıya gelecek.

Mağluplar kümesinde HaZe Clan Mod-Z ile, Anatolia Esports ise Beşiktaş ile karşılaşacak. Bu kümede kaybeden takımlar elenecekken kazanan takımlar ise galipler kümesinin yarı finallerinde kaybeden takımlarla karşılaşacak.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor