Connect with us

Güncel

VALORANT Hata Kodu 5 nasıl düzeltilir?

VALORANT’ta oyuncuların sık sık karşılaştığı 5 numaralı hatanın çözüm yolları sizlerle.

Hata kodu 5 genellikle sunucular aşırı yüklendiğinde veya bakım altındayken görünür. Bakım başladığında bir maçta veya ana lobide olursanız, büyük olasılıkla hata kodu 5 ile karşılaşabilirsiniz.
VALORANT’taki hata kodu 5’i şu şekilde düzeltebilirsiniz;

VALORANT Hata Kodu 5 nasıl düzeltilir?

VALORANT sunucularının açık olup olmadığını kontrol edin

İlk olarak VALORANT’ın sunucularının açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Sunucular bakım veya kesinti nedeniyle kapalıysa, Riot Games’in bir düzeltme yayınlamasını beklemekten başka seçeneğiniz olmayacak.

VALORANT’ı kontrol etmek veya oyunun resmi sosyal medya hesaplarını takip etmek için Riot’un özel sunucu durumu web sitesini kullanabilirsiniz, çünkü geliştiriciler büyük çaplı bir kesinti olduğunda genellikle site üzerinden durum güncellemeleri yayınlar.

Yönlendiricinizi ve sisteminizi yeniden başlatın

Sunucular açıksa ancak yine de hata kodu beş nedeniyle VALORANT oynayamıyorsanız, oyunu yeniden başlatmak ve ağınızdaki sorunları giderebilirsiniz. Oyunu yeniden başlattıktan sonra internet servis sağlayıcınız (İSS) ile aranızdaki rota değişebilir, aynısını VALORANT sunucuları için de yapabilirsiniz. Yeni bir bağlantı rotasıyla oyuna geri dönebilirsiniz.

Riot Vanguard’ı yeniden yükleyin

Riot Vanguard bazen oldukça yanıltıcı olabilir. Hileciler için VALORANT’ın bir numaralı çözümü olsa da bazen beklenmedik hatalara da neden olabilir.

Başlat düğmesine tıklayın ve “Denetim Masası” yazın. Programlar ve Özellikler’i seçin ve sağ tıklamak için Riot Vanguard’ı bulun. Bilgisayarınızdan silmek için Kaldır’ı seçin. VALORANT’ı bir daha başlatmaya çalıştığınızda , oyun otomatik olarak önce Vanguard’ı yükleyecektir.

VALORANT’ı yeniden yükleyin

Hiçbir oyuncu bir hatayı düzeltmek için oyunu yeniden yüklemek istemezken, Vanguard’ı yeniden yüklemek işe yaramazsa bu son şansınız olabilir. Bozuk bir oyun dosyası, beş hata kodunun görünmesine neden olabilir ve oyunu yeniden yüklemek yapacağınız en iyi şey olacaktır.

Windows Denetim Masası içindeki Program ve Özellikler bölümünde gezinin ve VALORANT’ı bulun. Üzerine sağ tıklayın ve kaldır’ı seçin. Kaldırıldıktan sonra kurulum klasörlerinizi kontrol edin ve bulabildiğiniz her VALORANT izini silin . Bu, VALORANT’ı tekrar indirmeye başladığınızda temiz ve yeni bir kurulum sağlayacaktır.

Riot’a bir destek bileti gönderin

Tüm olası sorun giderme yöntemlerini denedikten sonra problem devam ediyorsa, Riot’a bir destek bileti gönderebilirsiniz.

Tüm bu olası düzeltmeleri denedikten sonra hata kodu 5 ile karşılaşıyor musunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

VALORANT’ta Van 135 Hata Kodu nasıl düzeltilir?

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel