Connect with us

Güncel

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

VALORANT’ta takım arkadaşlarınız ile iletişim kurmak kadar yeri geldiğinde rakibiniz olan 5 oyuncu ile de iletişim kurmak oldukça önemli. Gerek başarılar dilemek için olsun gerekse Trash Talk yapmak için olsun VALORANT herkese yazma özelliğini kullanmayı bilmek herkesin işine yarayacak. Biz de bu yazıda VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır?

  • Takıma yazma: Enter’a basarak direkt olarak takıma yazma ayarı açık olarak Chat’i açabilirsiniz.
  • VALORANT Herkese yazma: Shift ile Enter’a aynı anda basarak VALORANT’ta herkese yazma ayarı açık olarak Chat’i açabilirsiniz. Veya Enter’a basıp ilk olarak “/all” yazıp daha sonra herkese yazabilirsiniz.
  • Gruba yazma: Takımınıza veya herkese yazmak değil de oyuna beraber girdiğiniz arkadaşlarınıza yazmak için ise Enter’a basıp ilk olarak “/party” yazıp daha sonra mesajınızı yazabilirsiniz.

VALORANT Emoji atma

Chat üzerinden takım arkadaşlarınız ve rakipleriniz ile sadece kelimeler ile geçmenize gerek yok. Oyunda yer alan onlarca emojiden birini Chat üzerinde kullanabilirsiniz.

VALORANT Chat’inde emoji kullanmak oldukça kolay. Chat açık iken ALT tuşu ile Numpad üzerinden 10 ile 99 arasında bir sayı tuşlayarak emoji oluşturabilirsiniz.

Örneğin kalp emojisi için ALT + 3 tuşuna basabilir veya maça emojisi için ALT + 4 tuşuna basabilirsiniz.

Diğer VALORANT Chat komutları

VALORANT Chat’ini kullanarak mesaj göndermenin haricinde başka işlemler de yapabilirsiniz. Örneğin takım olarak çok kötü bir oyun geçirmeye başladığınız ve umudunuzun kalmadığı bir anda “/ff”, “/surrender” veya “/concede” komutlarını kullanarak teslim olabilirsiniz.

Başka bir senaryoda ise eğer bir takım arkadaşınızın ikinci turda bağlantısı kesilirse, oyunu iptal etme şansına sahipsiniz. Bu yol için Chat’e “/nullify” yazarak işlemi başlatabilirsiniz.

Sizler bu içerik hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

Palworld Sistem Gereksinimleri: Palworld kaç GB?

VALORANT Troll Crosshair kodları neler? Sizler için 14 tane listeledik!

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel