Connect with us

Espor

VALORANT Masters Kopenhag lower bracket maçları oynandı! – Playoff 3. gün

VALORANT Masters Kopenhag’da birbirinden heyecanlı ve çekişmeli lower bracket karşılaşmaları tamamlandı!

VALORANT Masters Kopenhag

VALORANT Masters Kopenhag turnuvasında playoff heyecanında 3. gün tamamlandı. İlk 2 günde oynanan playoff karşılaşmalarında yüzü gülmeyen ekipler Lower bracket aşamasında birbirlerine karşı şanslarını tekrar denediler.

Günün ilk karşılaşmasında açılışı Guild ve FunPlus Phoenix yaptı. Saat 18.10’da başlayan EMEA derbisinden galip ayrılan taraf ise FunPlus Phoenix oldu. Vize sıkıntıları ile boğuşan Suygetsu’nun da takıma katılması ile tam gücüne ulaşan FPX ilk harita olan Ascent’te galibiyete uzandı. İkinci harita olan Breeze’de ise Guild kelimenin tam anlamıyla mükemmel bir başlangıç yaptı ve ilk yarıyı 12-0’lık skor ile tamamladı. FPX takımı ikinci yarıda Guild ekibini kusursuz galibiyetten alıkoysa da Guild bu haritada galibiyete uzanan ekip oldu. Son harita olan Bind ise FPX’i mutlu eden harita oldu. Son haritayı kazanarak turnuvaya devam eden FPX aynı zamanda VALORANT Champions İstanbul’a katılmayı garantilerken Guild ise playofflarda turnuvaya veda eden ilk takım oldu.

Günün ikinci karşılaşması ise oldukça uzun ve çekişmeli bir karşılaşma oldu. LATAM ekibi Leviatán ve NA ekibi XSET’in karşı karşıya geldiği karşılaşmada ilk haritada galibiyete ulaşan taraf XSET oldu. 2. haritada ise maçın uzatmalara gitmesi ile LATAM temsilcisi Leviatán skoru 1-1’e eşitlemeye başardı. Oldukça yakın ilerleyen, yine uzatmalara giden 3. haritada ise galibiyet LATAM ekibi Leviatán tarafından 30. round karşılaşması ile elde edildi. XSET ise bu maçtan sonra turnuvaya veda etti.

Lower-bracket karşılaşmalarının da geride bırakılması ile VALORANT Masters Kopenhag upper bracket yarı finali ile devam edecek. Upper bracket yarı final karşılaşmaları yarın 18.00 ve 21.00’de başlayacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor