Connect with us

Espor

VALORANT VAN 140 hatası nedir? Nasıl çözülür?

VAN 140 hatasına göz atıyoruz.

VALORANT VAN 140 hatası nedir? Nasıl çözülür?

2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi ile oyuncu sayısının daha da artacağı bu günlerde, VALORANT oyuncularının son zamanlarda daha fazla karşılaşmaya başladığı hatalardan biri olan VALORANT VAN 140 hatası nedir ve nasıl çözülür diyoruz.

Nedir bu VALORANT VAN 140 hatası?

Oyuncular VAN 140 hatası ile genellikle “Bağlantı Hatası” mesajı ile birlikte karşılaşıyor. Oyuncuların oyuna girmesini engelleyen bu hata 2023 yılının Ocak ayında yayınlanan ilk VALORANT güncellemesi sonrasında daha sık görünür oldu.

Bunun en büyük nedenleri arasında ise Riot Games’in yeni yılda gelen VALORANT 6.0 güncellemesi ile birlikte Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarlara destek vermeyi bırakması yer alıyor.

Bu yüzden de son güncelleme sonrası bu hatanın karşılaşılma oranı artmaya başladı.

VALORANT VAN 140 hatası nedir? Nasıl çözülür?

VALORANT VAN 140 hatası çözümü

VAN 140 hatası çözümü ise aslında sorunun çıkış noktasında yer alıyor. Henüz Riot Games VALORANT hata kodları arasında bu hataya ve çözüm yoluna yer vermese de, bu hatayı gidermenin en kolay yolu Windows sürümünüzü yükseltmek.

Bu konu hakkında VALORANT Destek Ticket’ı gönderdiğini söyleyen Karamamba isimli YouTube kullanıcısı, kendisine “VAN140 hatası aldığın için üzgünüm dostum. Son zamanlarda, oyuncularımızın aldığı bu hatanın farkındayız. Bu sorunu çözmek için, şimdilik eğer işletim sistemin Windows 7 ise Windows 10’a yükseltmeni isteyeceğim.” şeklindeki cevabın gönderildiğini dile getiriyor.

Tüm bunlara ek olarak ise VALORANT dünyasında popüler olan isimlerden Mike | Valorant Leaks & News’un konu hakkındaki Tweet’ine cevap veren Riot Games’in Vanguard isimli anti hile yazılımı bünyesinde kıdemli analist olarak çalışan GamerDoc isimli kullanıcı, durum hakkında “Sorunun farkındayız ve düzeltiyoruz. Eğer bekleyemezseniz, sisteminizi her zaman daha uyumlu bir sürüme yükseltebilirsiniz.” şeklinde bir açıklamada bulundu.


İlginizi Çekebilir: VALORANT VAN 9003 hatası nedir? Nasıl çözülür?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor