Connect with us

VALORANT

VALORANT yeni sinematiğini paylaştı! Çoklu evrenler doğrulandı!

Yeni sinematikte başroller Phoenix, Killjoy ve Viper oldu!

VALORANT

VALORANT rekabetçi sahneye sahip bir FPS oyunu olmasına rağmen oyun içerisindeki lore(evren)’u ile birçok oyundan kalite olarak sıyrılıyor. Tıpkı League of Legends’da olduğu gibi Riot Games etkileyici sinematikler yapıyor.

Dün gece yayınlanan yeni VALORANT sinematiğinde Killjoy, Phoenix, Viper, Jett, Cypher ve Yoru yer alıyor. Sinematiğin başrolleri ise Phoenix, Viper ve Killjoy.

Sinematiğin başında çeşitli ülkelerden haberler görüyoruz. Bu haberlerde Ascent haritasının olduğu İtalya’daki bir bölgenin havaya yükseldiği söyleniyor. VALORANT evrenindeki enerji şirketi olan Kingdom bu esrarengiz olaylar karşısında kendilerinin suçlanmasına rağmen suçlamaları reddediyor.

Daha sonra sinematikte Phoenix ve Jett‘i görüyoruz. Haber sunucusu bu iki ajanın hakkında bilgisi olanların bildiklerini paylaşması istendiğini söylüyor. Bu haberi laptop’undan takip eden Killjoy daha sonrasında laptopa ateş ederek robotuyla birlikte yoluna devam ediyor. Düşmandan kaçmayı başaran Killjoy arkadaşlarının bir uzay aracıyla gelmesine seviniyor ve “Tebrikler sonunda gelebildiniz” diyor. Viper, uzay aracından Killjoy‘a spike’ı buldun mu diyor ve Killjoy ona bulduğunu söylüyor. Uzay aracından atlayan Viper ve Phoenix düşmanı kovalarken, Killjoy spike’ı deaktif etmeye çalışıyor. Viper, Phoenix’i düşmanın ardından tek gitmemesi için uyarıyor fakat Phoenix onu dinlemiyor. Bind haritasında geçen bu sinematikte Phoenix B Uzun bölgesine koşuyor ve kaçmaya çalışan düşmana alev fırlatarak onu durduruyor. “Eller yukarı!” diyerek düşmanını uyaran Phoenix gördükleri karşısında çok şaşırıyor.

“Yüzünün halini görsen!”

Daha önce böyle bir şey görmemiş olan Phoenix karşısında tıpatıp kendisine benzeyen birisini görüyor. Yüz ifadesinden kötü tarafta olduğunu anlayabildiğimiz düşman PhoenixYüzünün halini görsen” diyor. Bu arada Viper geliyor ve düşman Phoenix kaçmayı başarıyor. Spike’ı imha etmeye çalışan Killjoy’un elindeki güç kaynağının aşırı ısıtılması gerektiği anlaşılınca Phoenix eline alıp küpü kavuruyor. Isıtılan güç kaynağıyla birlikte imha cihazı son saniyede spike’ı imha ediyor. Phoenix, Brimstone‘dan artık cevap istediğini, neden düşmanın tıpatıp ona benzediğini Viper’a söylüyor. Viper ise onunla konuşacağım diyor ve ekip uzay aracıyla bölgeden ayrılıyor.

Daha sonra tıpkı Yoru’nun sinematiğinde olduğu gibi Phoenix bir geçitten geçerek neresi olduğu belli olmayan bir bölgeye giriyor. Jett ile ufak bir tartışma yapan Phoenix artık rakiplerinin ekip olarak geldiklerini söylüyor. Buna karşılık olarak Viper “Artık biz de öyle yapacağız.” diyor. Sinematiğin en sonunda Dünya’nın bir kopyasının olduğunu görüyoruz.

VALORANT’ın hikayesini takip edenler bilecektir ki çoklu evren teorisi bir süredir gündemde olan bir konuydu. Bu konu üzerine çeşitli YouTuber’lar videolar yaptılar ve son gelen VALORANT kartları ile bu iddalar daha da güçlenmişti.

Duality kartında sinematiğin en sonunda gördüğümüz ajan kadrosunu daha önceden görmüştük aslında. Yoru, Jett, Viper, Phoenix ve Cypher bir geçit aracılığı ile sanki başka bir Dünya‘ya gidiyor gibiydi. VALORANT’ın bu sinematiğinde çoklu evren teorisi doğrulanmış oldu. Oyuncular bu sinematikte yeni çıkacak olan ajandan bir ipucu yakalamaya çalıştılar fakat malesef sinematikte yeni ajandan hiçbir bilgi yer almadı.


2021 LCK Yaz Mevisimi 9 Haziran’da başlıyor!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT