Connect with us

Espor

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1.Hafta ön eleme kayıtları açıldı

Ön elemeler için kayıt olan takımların sayısı 80’i aştı!

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1.Hafta ön eleme kayıtları açıldı
Görsel: valorantesports.com

Yaklaşık 3 hafta önce detayları Riot Games tarafından paylaşılan 2022 VALORANT EMEA espor dünyasının ilk etkinliklerinden biri olan VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1.Hafta ön elemeleri için kayıt aşaması başladı.

VALORANT Champions Tour’un resmi sosyal medya hasapları ve web sayfası üzerinden paylaşılan bilgilere göre 3 Ocak saat 18.00’da başlayan ilk ön eleme kayıtları, 9 Ocak 18.00’de sona erecek.

VALORANT Champions 2021’de yer alan takımlar olan Team Liquid, Gambit Esports, Acend ve Fnatic direkt olarak etkinliğe davet alırken, Belirtilene göre Avrupa, BDT ve Türkiye bölgelerinde oynanacak açık ve kapalı olmak üzere iki tane ön eleme turnuvasının ardından galip gelen sekiz takım, kendi bölgelerinde Champions 2021’de mücadele eden takımlarla birlikte I. Aşama’da yarışacak.

VCT EMEA 1. Aşama normal sezonu 11 Şubat’ta başlıyor

Yapılan açıklamada belirtilene göre VCT EMEA 1.Aşama’nın normal sezonu 11 Şubat Cuma günü start alacak. Sezonda mücadele edecek 12 takımın dördü Champions 2021’e katılan EMEA takımları olacakken, diğer sekiz takım Avrupa, Türkiye ve BDT bölgelerinde oynanacak açık ve kapalı ön elemelerden gelecek.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1.Hafta ön eleme katılımcıları şekillenmeye başladı

Profesyonel ve profesyonel olmak isteyen takımların katılabildiği ve toplamda 256 takım ile sınırlandırılan VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1.Hafta için kayıt yaptıran ve onaylanan takımların sayısı 80’i geçmiş durumda. Kayıt çalışmalarına başlayan fakat tamamlamayan takımların sayısı 75’i aştı.

Katılımını onaylanmış veya hesap oluşturma aşamasında olan takımlar arasında Beşiktaş Esports, fastPay Wildcats, Eternal Fire, Şahangiller Espor, Unknownpros ve daha birçok takım yer alıyor.


İlginizi Çekebilir:

Papara SuperMassive Blaze Kadın VALORANT takımı için başvurularını açtı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor