Connect with us

Espor

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers grup aşaması tamamlandı

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers’da oynan karşılaşmaların ardından grup aşaması tamamlandı.

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers grup aşaması tamamlandı
Görsel: twitter.com/valesports_emea

VCT 2022: EMEA Aşama 2’deki en iyi VALORANT takımlarının mücadele ettiği VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers grup aşaması 12 Haziran Pazar günü oynanan karşılaşmaların ardından tamamlandı. Temsilcimiz BBL Esports’un da mücadele ettiği etkinlikte Playoff’lara kalma hakkı kazanan takımlar belli oldu.

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers grup aşamasının beşinci ve son hafta karşılaşmaları 10 Haziran Cuma günü Türkiye saati ile 17.10’da başladı. Son dünya şampiyonu cNed’li Acend, haftanın açılış karşılaşmasında FunPlus Phoenix’i mağlup etti. Günün devamında Team Liquid, M3 Champions ekibi karşısında 2-0’lık bir skor ile galibiyete ulaştı.

Haftanın ikinci gününde namağlup ilerleyen Guild Esports Natus Vincere karşısında ilk mağlubiyetini alırken, FOKUS da OG LDN UTD karşısında grup aşamasındaki ilk galibiyetini almış oldu.

BBL Esports VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers’a 7-8.sırada veda etti

Haftanın üçüncü ve son gününün açılışını temsilcimiz BBL Esports ile BIG Esports arasındaki karşılaşma yaptı. Üç maçlık serinin ilk adımı olan Ascent haritasında 13-6’luk bir skor ile galibiyete ulaşan BBL, ikinci harita olan Haven’da da 13-10 ile galibiyete ulaştı ve seriyi kazanmış oldu.

Haftanın ve aynı zamanda grup aşamasının kapanış karşılaşmasında Alfajer’li Fnatic ile G2 Esports karşılaştı. En değerli oyuncunun Emir Ali “Alfajer” Beder seride Icebox haritasında 13-9 ve Bind haritasında 13-11’lik bir skor ile galibiyete ulaşan Fnatic, A grubunu zirvede bitirdi.

Grup aşamasının sona ermesinin ardından Playoff aşamasına kalma hakkını kazanan takımlar da belli oldu. Playoff’lara A grubundan Fnatic, Acend ve FunPlus Phoenix kalırken, B grubundan Guild Esports, Team Liquid ve M3 Champions kaldı.

Temsilcimiz BBL Esports, aldığı iki galibiyet ve üç mağlubiyet ile birlikte VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers etkinliğini 7-8. sırada bitirdi. Temsilcimiz eve 12 bin euro ile dönerken, kazandığı 45 puan ile VCT 2022 EMEA Aşama 2’de toplamda 100 puana ulaşarak Ağustos ayında düzenlenecek olan VALORANT Champions Tour 2022: EMEA Last Chance Qualifier etkinliğine katılma hakkına sahip oldu.

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers 5. Hafta Sonuçları

10 Haziran Cuma

  • Acend 2-1 FunPlus Phoenix
  • M3 Champions 0-2 Team Liquid

11 Haziran Cumartesi

  • Natus Vincere 2-1 Guild Esports
  • FOKUS 2-1 OG LDN UTD

12 Haziran Pazar

  • BIG 0-2 BBL Esports
  • Fnatic 2-1 G2 Esports

İlginizi Çekebilir:

VALORANT’ın Türk ajanı Fade’in repliklerini tamamlayabilecek misin?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor