Connect with us

Espor

VCT 2022 Masters ve Champions bölge slotları açıklandı

VCT 2022 Masters ve Champions etkinlikleri hakkında merak edilen detaylar paylaşıldı.

VCT 2022 Masters ve Champions bölge slotları açıklandı

VRL Türkiye: Birlik kapalı eleme heyecanının başladığı 27 Ocak Perşembe gününün akşam saatlerinde VCT 2022 Masters ve Champions etkinlikleri hakkında merak edilen detaylar paylaşıldı.

JOKRCANTSPELL imzası ile yapılan duyuruda VCT 2022 Masters ve Champions bölge slotlarının haricinde VCT 2022 Challengers Aşama 1 için bölge bölge başlangıç tarihleri paylaşıldı. Açıklamada belirtilene göre ülkemizin de içerisinde bulunduğu EMEA bölgesi ve Kuzey Amerika bölgesinde 11 Şubat tarihinde başlayan etkinlik Latin Amerika ve Güneydoğu Asya’da 10 Şubat’ta, Brezilya’da 12 Şubat’ta, Kore’de 23 Şubat’ta ve Japonya’da 26 Şubat tarihinde başlayacak.

EMEA bölgesinden 3 takım VCT 2022 Masters yolcusu

Bu yıl bölgesel etkinliklerin ardından belirlenen 12 takımın Masters etkinliklerine katılacağı paylaşılan detaylar arasında yer alırken, Latin Amerika ve Brezilya’daki en iyi takımların her Masters’dan önce ikinci bir yer için de mücadele edeceği belirtilirken, Güneydoğu Asya ve Okyanusya bölgesinden takımların ise APAC Playoff’ları aracılığıyla Masters’a ulaşacağı açıklandı.

  • Latin Amerika – 1 Takım
  • Güneydoğu Asya – 2 Takım
  • Kuzey Amerika – 2 Takım
  • EMEA – 3 Takım
  • Brezilya – 1 Takım
  • Brezilya/Latin Amerika – 1 Takım
  • Kore – 1 Takım
  • Japonya – 1 Takım

Yılın en büyük etkinliği Champions’ta 16 takım mücadele edecek

Sezonun ve aynı zamanda yılın en büyük etkinliği olan VCT 2022 Champions’ta ise CT Challengers puanı toplayan, Son Şans Elemelerinde oynayan ve Masters 2. Aşama turnuvasını kazanan toplam on altı takım mücadele etme hakkı kazanacak.

16 takımın 10’u sezon içerisindeki etkinliklerden seçilirken, geriye kalan altı takım Last Chance Qualifer etkinlikleri üzerinden katılım şansı sağlayabilecek. Yıl boyunca düzenlenecek olan VCT etkinliklerini aşağıda görebilirsiniz.

VCT 2022 Masters ve Champions bölge slotları açıklandı


İlginizi Çekebilir:

VRL Türkiye: Birlik Aşama 1 Kapalı Eleme grupları belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor