Connect with us

Espor

VCT sezonları arası gerçekleştirilecek VALORANT sezon dışı turnuvaları duyuruldu

VCT sezon arasında gerçekleştirilecek VALORANT turnuvaları açıklandı!

VCT sezonları arasında gerçekleştirilecek VALORANT sezon dışı turnuvaları duyuruldu
Görsel: valorantesports.com

VALORANT Champions İstanbul’un sona erip üç bölgede partner olan VALORANT takımlarının açıklanmasının ardından boşluğa düşen VALORANT severlerin yüzünü güldürecek haber geldi. Yayınlanan son blog yazısı ile birlikte VCT sezonları arasında gerçekleştirilecek VALORANT sezon dışı turnuvaları duyuruldu.

29 Eylül Perşembe günü VALORANT Esports hesapları üzerinden yapılan duyuruya göre dünyanın dört bir yanından organizatörler ile VCT’nin güçlerini birleştirmesi sonucu ortaya birçok üçüncü parti turnuva çıktı.

Açıklamada VALORANT sezon dışı turnuvaları hedefleri hakkında “Önümüzdeki birkaç ay boyunca kadrolarda büyük değişiklikler yaşanacağını, taraftarların hangi takımların daha iyi adımlar attığına dair spekülasyonlar üreteceğini ve yepyeni rekabetlerin başlayacağını öngörüyoruz. Hedefimiz turnuva organizatörlerine yeni formatlar deneyebilmeleri için özgürlük sağlamak ve yeni içeriklerle rekabetin canlanmasına fırsat sunmak.” sözlerine yer verilirken, etkinliklerden beklenti ise şu sözler ile aktarıldı:

“SEZON//DIŞI’nın hazırlık sürecinde, sizi yepyeni VALORANT etkinlikleriyle buluşturabilmek için dünyanın dört bir yanından birçok espor organizasyonuyla güçlerimizi birleştirdik. Organizatörler, deneyimlerini ve uzmanlıklarını kullanarak kendi özgün SEZON//DIŞI turnuvalarını tasarlayacak. Bu etkinliklerde görmeyi beklediklerimiz şunlar: rekabetçi açık elemeler, gösteri karşılaşmaları, en iyi oyuncuları bir araya getiren turnuvalar, kendini kanıtlamış kişiler ve kendini göstermek için çalışan amatörler.”

Türkiye’nin önünde üç turnuva görünüyor

Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı EMEA(Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesi için duyurulan 8 etkinlikten biri olan VALORANT REGIONAL League Türkiye Invitational, direkt olarak Türkiye odaklı düzenlenecek.

Geriye kalan iki turnuvadan ilki olan Red Bull Home Ground 2022’de ise Türkiye bölgesi elemelerinden FUT Esports ana etkinliğe katılma hakkını geçtiğimiz ay kazanmıştı. Liquipedia’nın sunduğu verilere göre EMEA elemelerinden bir takım daha ülkemizi temsilen ana turnuvada yer alma şansı yakalayabilir.

Son turnuva olan G-Loot VALORANT Clash’da ise belirtilene göre 19 Ekim – 23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ön elemeler sonucunda Batı Avrupa, Doğu Avrupa, Türkiye ve MENA bölgelerinden takımların etkinliğe katılabilecek.

EMEA bölgesi için duyurulan VALORANT sezon dışı turnuvaları

Crossfire Cup Mediamarkt e Intel

3 Ekim Pazartesi günü ile 12 Kasım Çarşamba günleri arasında gerçekleştirilecek olan Crossfire Cup Mediamarkt e Intel turnuvasını İspanya VRL Ligi’ni düzenleyen ekip hayata geçirecek.

VALORANT REGIONAL League Türkiye Invitational

3 Ekim Pazartesi günü ile 9 Ekim Pazar günü arasında gerçekleştirilmesi planlanan VALORANT REGIONAL League Türkiye Invitational turnuvası direkt olarak Türkiye’deki VALORANT oyuncularını hedefliyor. Şu an için turnuvaya katılacak takımlar veya turnuva hakkındaki diğer detaylar ise paylaşılmadı.

VALORANT REGIONAL League Dach Evolution: Unity

3 Ekim ile 18 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan VALORANT REGIONAL League Dach Evolution: Unity’nin organizatörlüğünü ise geçtiğimiz dönemde VRC turnuvalarını düzenleyen Project V şirketi üstlenecek. Açıklamada belirtilene göre düzenlenecek olan turnuvanın finalleri Almanya’da gerçekleştirilecek Dreamhack Hannover’da oynanacak.

Red Bull Home Ground 2022

Bu yıl üçüncüsü ile espor severlerin karşısına çıkan Red Bull Home Ground ise 9-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ev Sahibi – Deplasman formatının uygulanacağı açıklanan turnuvanın VCT Sezon Dışı turnuvalarının bir parçası olduğu belirtildi.

BME Superdome

Mısır’ın uluslararası şampiyonası olduğu belirtilen ve 13 ile 22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan BME Superdome, Kahire Stadyumu’nda 30.000 dolarlık büyük bir ödül havuzu ile hayata geçirilecek.

G-Loot VALORANT Clash

21 Ekim ile 27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan G-Loot VALORANT Clash turnuvası duyurulan en uzun soluklu turnuvalar arasında yer alıyor. 6 haftalık bir sürece sahip olacağı belirtilen turnuvada başvurular 3 ekimde başlayacak.

Batı Avrupa, Doğu Avrupa, Türkiye ve MENA bölgelerinde 19 Ekim – 23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ön elemelerin ardından takımlar bir sonraki aşama olan Showdown’da G-Loot Brawl takımlarıyla karşılaşabilmek için ter dökecek.

Coupe de France

27 Ekim ile 12 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek VALORANT Bölgesel Ligi Fransa’nın sezon dışı etkinliğinde karşılaşmalar çevrimiçi, final ise seyircilerin önünde canlı olarak Occitanie espor etkinliğinde gerçekleşecek.

Lyon e-Sport

Fransa’nın Lyon şehrinde her yıl gerçekleşen bu LAN turnuvası kapsamında yer alacak bu etkinlikte, 11 ile 13 Kasım tarihleri arasında 32 VALORANT takımı 15.000 euro büyüklüğündeki ödül havuzu için mücadele edecek.

VALORANT sezon dışı turnuvaları hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Sürpriz indirimleri oyunculara sunan VALORANT Gece Pazarı geldi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor