Connect with us

Güncel

Vezni Tönissen, TCL’e gelmesi planlanan Arap takımları ile ilgili konuştu

.@veznitoenissen, önümüzdeki yıllarda Türk ligine gelmesi beklenen Arap takımları ile ilgili öngörülerini paylaştı.

Vezni Tönissen

Vezni Tönissen, TCL’e gelmesi planlanan Arap takımları ile ilgili konuştu. Eski Riot Games çalışanı ve şu anda 5 Ronin takımında Genel Müdürlük yapmakta olan Vezni “Vez” Tönissen, önümüzdeki yıllarda Türk ligine gelmesi beklenen Arap takımları ile ilgili öngörülerini paylaştı.

Vez, 2021-2024 partnerlik döneminin şimdiye kadarki Türk LoL takımlarının gelmiş geçmiş en güçlü zamanı olacağını söyledi.  Türkiye ligindeki oyuncu sayısının artacağını ve dolayısıyla oyuncuların maaşlarının da buna oranla düşeceğine değindi.

Türk oyuncularının maaşlarının düşmesi ile, takımların yurtdışından alacağı “import” oyunculara ayırılan para artacağını, bu sayede Türk takımlarının sayısı azalsa da güçlerinin artacağını öne sürdü.

Bu yaşanması olası durumlardan sonra profesyonel oyuncular arasında bir emekli olma dalgası yayılacağından bahseden Vez, oyuncuların elooboost(elo şişirme) ve yayıncılığa geçeceğini düşündüğünü söyledi.

Resmi olarak herhangi bir kaynaktan şu anlık Türkiye liginde Arap takımı olması söz konusu değil ama bu konu ile ilgili bir çok dedikodu ortalıkta dolaşıyor. TCL arenasında olan bazı takımların slot’larını Arap takımlara satması dedikoduların gerçek mi yalan mı olduğunu yakın gelecekte öğreneceğiz.

Fenerbahçe SK, ilk mobil oyunu Fubo Rolls’ü yayınladı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel