Connect with us

Espor

VFŞL: 2021 Türkiye Büyük Finali ne zaman, nerede oynanacak?

2021 Türkiye Büyük Finali heyecanı başladı!

2021 Türkiye Büyük Finali

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin 2021 Türkiye Büyük Finali ne zaman, nerede, hangi takımlar arasında oynanacak, tüm detaylar haberimizde!

2021 Türkiye Büyük Finali öncesi yarı final mücadeleleri!

Nasr Esports X Galakticos

Yarı final aşamasının ilk gününde Nasr Esports ile Galakticos karşı karşıya geldi. Nasr Esports lig aşamasını ikinci, Galakticos ise üçüncü sırada tamamlamıştı. Nasr, Lübnanlı orta koridor oyuncusu Giyuu’nun üstün performansı eşliğinde 3-0’lık galibiyete ulaşarak adını 2021 Türkiye Büyük Finali’ne yazdırdı. Nasr Esports, VFŞL’ye 2021 Kış Mevsimi’nde katılmış ve ilk mevsiminde çeyrek final aşamasında elenmişti. Yaz Mevsimi’nde yaptığı takviyelerle çok daha iddialı bir ekip halini alan Nasr Esports henüz ligdeki ikinci mevsiminde finale ulaşmayı başardı.

Galatasaray Espor x Beşiktaş Espor

Yarı final aşamasının ikinci günü Galatasaray Espor ile Beşiktaş’ı karşı karşıya getirdi. Galatasaray Espor, destek oyuncusu Zergsting’in yıldızlaştığı seriyi 3-1 kazanarak adını finale yazdırmayı başardı. VFŞL’ye 2017 Kış Mevsimi’nde katılan Galatasaray Espor tarihinde ilk defa finale yükseldi. Takımın önceki mevsimlerdeki en büyük başarısı yarı final aşamasıydı.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde yarı final aşaması 21-22 Ağustos tarihlerinde oynanan karşılaşmalar ile böylece tamamlandı. Galatasaray Espor ile Nasr Esports 2021 Türkiye Büyük Finali biletinin sahibi olmayı başardı.

2021 Türkiye Büyük Finali ne zaman, nerede oynanacak?

Yarı finallerden başarıyla ayrılan Galatasaray Espor ile Nasr Esports adlarını finale yazdırdı. Türkiye’de yılın en iyi League of Legends takımının belli olacağı Türkiye Büyük Finali, 4 Eylül Cumartesi günü Volkswagen Arena’da gerçekleşecek. Karşılaşmalar lolespor.com adresinden canlı olarak yayınlanacak.


2021 Dünya Şampiyonası’na katılacak LCS temsilcileri belli oldu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor