Connect with us

Espor

Victory Five ekibi Rookie transferini duyurdu

IG ile yollarını ayıran Rookie yoluna LPL’de devam ediyor

Victory Five ekibi Rookie transferini duyurdu

Çin ligi LPL takımlarından Victory Five, League of Legends espor arenasının en tecrübeli oyuncularından biri olan Rookie’yi kadrosuna kattığını duyurdu. Kariyerine 2013 yılında KT Rolster ile başlayan Kore’li oyuncu, 2014 yılında Invictus Gaming’e transfer olmuş ve 2018 yılında Dünya Şampiyonu olmayı başarmıştı. LPL 2018 Yaz Mevsimi Finali’nde RNG‘ye mağlup olduktan sonra 2019 Bahar Mevsimi’nde ilk ve tek lig şampiyonluğuna ulaşan Rookie, uzun bir süredir dünyanın en iyi orta koridor oyuncuları arasında gösteriliyor.

Victory Five 2022 LPL Bahar Mevsimi kadrosu

  • Üst koridor: Rich
  • Orman: Karsa / XLB
  • Orta koridor: Rookie
  • Alt koridor: Photic
  • Destek: ppgod

Bunun yanı sıra LPL kurallarına göre ligde yeterince süredir mücadele eden Rookie, artık yerli oyuncu sayılıyor. Tıpkı Kuzey Amerika takımları gibi belirli bir sayıda yabancı oyuncu oynatma kısıtlılığı olan Çin ekipleri haklarını daha çok Kore’li oyunculardan yana kullanıyor.

Victory Five markasının önümüzdeki mevsim başlamadan önce Ninjas in Pyjamas ile birleşmesi bekleniyor. Henüz anlaşmanın detayları açıklanmamış olmasına karşın Rookie, Karsa ve ppgod transferlerinin finansmanını NIP tarafının karşıladığı söyleniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor