Connect with us

Espor

Worlds 2022, turnuvanın en yüksek izleyici rekorunu büyük bir farkla kırdı

Worlds 2022 tarihi olayları ile birlikte bir rekoru da kırmış oldu.

Worlds 2022

Birçok kişinin rekabetçi League of Legends tarihinin en iyi ve en ilginç olarak gördüğü serinin ardından, 2022 Dünya Şampiyonası sonunda T1 ve DRX arasındaki büyük final diğer finalleri geride bırakarak en yüksek izlenme rekorunu kırdı.

San Francisco, California’da düzenlenen yılın son serisi, turnuvanın en heyecanlılarından biri olmayı vaat ediyordu ve karşılığında çeşitli yayın platformları ve kanallarındaki katılım şaşırtıcıydı. EsportsCharts, günün tüm verilerini topladı ve Worlds 2022’nin 5 milyonun biraz üzerinde en yüksek izleyici sayısına ulaştığını doğruladı

https://twitter.com/EsportsCharts/status/1589136271611502593?ref_src=

2,8 milyon izleyicinin Riot Games’in resmi hesaplarını ve çeşitli ortak yayıncıları ziyaret etmesiyle, seri boyunca en fazla trafiği Twitch gördü. Öte yandan YouTube, 1,7 milyon en yüksek görüntüleme ile izlenme söz konusu olduğunda hiç de geride değildi.

Bu son ikonik beş maç , Edward Gaming’in LOL tarihinin en baskın iki bölgesi arasındaki bir savaşta DWG KIA’yı devirdiği 2021 Dünya Şampiyonası’nın elinde bulunan önceki rekoru gölgede bıraktı . Bu seri 4 milyon izleyiciye ulaştı ve gelecekteki etkinlikler için yüksek bir çıta belirledi. Ancak hiç kimse bu yıl DRX’in Külkedisi benzeri koşusuna ihitmal vermiyordu.

Sahne kurulduğunda ve hikayeler yazıldığında, milyonlarca insan bu hafta sonu tarihin yazıldığını izlemek için evlerinde, sinemalarda ve tribünlerde yerlerine koşturdu. Faker’ın potansiyel olarak dört kez dünya şampiyonu olmasından, Deft’in on yıllık kariyerinin ilk Sihirdar Kupasını kazanmasına kadar bu turnuva, dünyanın dört bir yanındaki LOL hayranlarının hafızalarına kazındı.

Millennium Agency Esports yeniden kurduğu CS:GO kadrosunu duyurdu

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor