Connect with us

LoL

Vadi’nin Boğası Yaz Mevsimi’ni Birinci Bitirdi

Riot Games

Ligin başından beri istikrarlı bir şekilde ilerleyen 1907 Fenerbahçe lig aşamasını lider olarak tamamlamayı başardı. Sezon boyunca Frozen’ın orta koridordaki muhteşem oyunları, Thaldrin’in performansındaki yükseliş ve alt koridorun sinerjisi, birinciliği Fenerbahçe’ye getirdi. Peki Fenerbahçe kimleri yenerek buralara geldi?

Ligin son haftasında 1907 Fenerbahçe Crew’ü 2-0 yenmeyi başardı. Bu serinin ikinci maçında Crew’in seçmiş olduğu şampiyonlar çok konuşuldu. Hatta Crew’ün koçu Lelouch durumla alakalı bir açıklama bile yaptı.

Fenerbahçe’nin ardından ikinci sıra SuperMassive’in oldu. Supermassive Yaz Mevsimi’ndeki son maçında Galakticos’la berabere kalarak beklenmedik bir beraberlik almış ve 1 puanla yetinmek zorunda kalmıştı.

Aurora takımıysa aynı gün içinde Crew’le 3.’lük maçına çıktı. Rakibine çok temiz bir oyunla üstünlük sağlayan Aurora, Crew’ün daha dakika 25’te teslim olmasıyla kazandı ve ligi 3. sırada bitirdi. Crew’ün bu kadar erken bir sürede teslim olmasıysa izleyenleri hayrete düşürdü. Belki bilerek, belki bilmeyerek yaptılar bunu ama Crew’ün bir anda birinciliğe oynamaktan dördüncülüğe düşmesi, tüm Crew taraftarlarını üzdü.

Şampiyonluk Ligi’nin lig aşamasının sonlanmasıyla Çilekler takımı da lige veda eden takım oldu. Ligde hiç galibiyet alamayan eğlenceli takımı önümüzdeki sezon Yükselme Ligi’nde izleyeceğiz.

E tabi bütün bunlar olurken play-off karşılaşmaları belirlenmese olmazdı. İlk maçlar 5 ve 6 Ağustos tarihlerinde saat 14:00’da Aurora-Dark Passage ve Crew-P3P Esport arasında oynanacak. Daha sonrasında bu serilerin galipleriyle play-off yarı finallerinde 1907 Fenerbahçe ve BAU Supermassive karşılaşacak. Bu maçların sonucunda da TBF 2017 finalistlerini hep birlikte öğrenmiş olacağız.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL