Connect with us

LoL

2020 Dünya Şampiyonası yarı final mücadeleleri başlıyor!

2020 Dünya Şampiyonası yarı final karşılaşmaları bugün 13:00’da G2-DWG mücadelesi ile başlıyor!

2020 Dünya Şampiyonası

League of Legends‘ın en prestijli turnuvası olan Dünya Şampiyonası sonlanmaya çok yakın. Sadece bir hafta sonra yeni şampiyona merhaba diyeceğiz!

Ön eleme ve Ana grup aşamaları geçtiğimiz senelere kıyasla bir miktar daha az çekişmeliydi. Alt sıralarda kalan takımlar sürprizlere imza atma konusunda başarılı olamadı ve çeyrek finale çıkacak ekipler kısa sürede belli oldu. Fakat grup aşamalarında takımların arasında bu kadar fark olması çeyrek finallerden itibaren harika mücadeleler izlememizi sağladı!

Çeyrek finallerde kaybetmesine rağmen rakibine en çok sorun çıkaran takım Fnatic oldu. Top Esports karşısında 2-0 öne geçmesine rağmen seriyi kapatamayan ekip son ana kadar savaştı. Suning ile JD Gaming arasında oynanan seride ise bir sürpriz yaşandı. Çin‘den üçüncü takım olarak turnuvaya dahil olan SN, final oynayıp 3-2‘lik yakın bir seri ile son anda kaybeden rakibini 3-1 geçmeyi başardı! Özellikle huanfeng mükemmel bir seri oynadı ve SN, TES karşısında neredeyse favori konumuna geldi.

G2 Esports ve DAMWON Gaming ise rakiplerini 3-0 geçmeyi başardı. DWG‘nin oyunu mükemmel görünüyordu ve rakibine adeta seri boyunca göz açtırmadı. G2‘nun aldığı galibiyetler de gayet dominant görünüyordu fakat takım oyunları DWG kadar temiz görünmedi. Yarı finalde bu iki takımın karşılaşması bizlere mükemmel bir League of Legends deneyimi sunacaktır!

2020 Dünya Şampiyonası yarı final 1.gün eşleşmeleri

  • 24 Ekim 13:00 – G2 Esports 1-3 DAMWON Gaming

Tüm mücadelelerin sonuçlarını ve detaylı analizini sitemizden takip edebilirsiniz. Karşılaşmaları izlemek ve izlerken ödül kazanmak için de LoL Espor‘a gidebilirsiniz!

Kimlerin kazanacağını düşündüğünüzü yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

League of Legends: Wild Rift ayakkabıları tanıtıldı!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL