Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

2022’nin ilk CS:GO Major turnuvası Belçika’da düzenlenecek

PGL, yılın ilk Major turnuvasının Antwerp şehrinde düzenleneceğini açıkladı

2022'nin ilk CS:GO Major turnuvası Belçika'da düzenlenecek

PGL, Counter Strike: Global Offensive espor dünyasının en prestijli turnuvası olan Major’un Mayıs ayı içerisinde Belçika’nın Antwerp kentinde düzenleneceğini açıkladı. Son olarak 2021 yılının Ekim-Kasım ayları arasında İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenelenen Major turnuvasını CIS ekiplerinden NAVI kazanmıştı. Yapılan açıklamaya göre 2022 yılının ilk büyük CS:GO turnuvası 9-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Turnuvanın toplam ödül havuzu ise 1 milyon dolar olacak.

CS:GO takipçilerini sevindirecek bir diğer haber ise PGL CS:GO MAJOR ANTWERP 2022’ye playoff’lardan itibaren seyirci alınacak olması. 23.000 kapasiteli Antwerps Sportpaleis stadyumunda taraftarlar, uzun bir aradan sonra dünyanın en iyi takımlarını canlı izleme şansı bulacak.

PGL CEO’su Silviu Stroie’nin açıklaması şu şekilde:

‘Hayranları ve oyuncuları başka bir CS:GO Major için bir araya getirme fırsatına sahip olduğumuz için mutluyuz. Belçika’nın etkileyici bir CS:GO fanbase’i var ve birçok efsanevi oyuncu bu ülkede doğdu. Arena içindeki hayranları ve turnuvayı evden takip edecek tutkulu izleyiciler için inanılmaz bir deneyim sunmaya hazırız.

Belçika, Avrupa’nın kalbinde yer aldğı için Major konusunda ilk tercihimizdi. Konum herkes için erişilebilir ve Sportpaleis stadyumu Brüksel Havaalanı’na sadece 30 dakika uzaklıkta. CS:GO’nun Avrupa’da çok fazla hayranı var ve amacımız en ulaşılabilir yerlerden birini bulmaktı.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive