Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Eternal Fire CCT Global Finals 2024 şampiyonu oldu!

Eternal Fire CCT Global Finals 2024 şampiyonu oldu!

Eternal Fire CCT Global Finals 2024 şampiyonu oldu!
Fotoğraf: x.com/eternalfiregg

Counter Strike 2 alanındaki temsilcilerimizden Eternal Fire, verdiği mücadelelerin ardından büyük finalde rakibi Team Liquid’i mağlup ederek CCT Global Finals 2024 şampiyonluğuna ve büyük ödüle sahip oldu.

Eternal Fire, CCT Global Finals 2024 turnuvasına katılma hakkını 2024 yılının Şubat ayında gerçekleşen CCT Season 1 Central Europe Malta Finals turnuvasında birinci olarak elde ettiği başarı ile yakalamıştı.

Toplamda 16 takımın mücadele ettiği CCT Global Finals 2024 turnuvası ise 16 Mayıs 2024’te start aldı. İlk adımda 4 grupta mücadele edilen turnuvada A grubunda yer alan EF, 2-0’lık skoru ile grubunu lider olarak bitirdi.

Sonraki adım olan Playoff’larda ise EF ilk olarak BetBoom Team’i 2-1’lik bir skor ile daha sonra ise GamerLegion’u 2-0’lık bir skor ile mağlup ederek finale adını yazdırdı. Büyük finalde temsilcimizin rakibi ise C grubunu lider olarak bitiren ve Playoff’larda ENCE ile Astralis’i mağlup eden Team Liquid oldu.

Büyük finalde Eternal Fire ile Team Liquid karşılaştı

23 Mayıs Perşembe günü oynanan büyük final 16.30’da start aldı. Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan büyük finalde temsilcimiz Eternal Fire hızlı başladı. Inferno ve Anubis haritalarında rakibini mağlup ederek seride 2-0 öne geçti. Üçüncü harita Dust 2’de uzatmalarda elde ettiği galibiyet ile Team Liquid durumu 2-1’e getirse de, son harita Nuke’da Eternal Fire uzatmalarda 16-14’lük bir skor ile galibiyete ulaşarak seride durumu 3-1’e getirdi ve son noktayı koydu.

Aldığı Team Liquid galibiyeti sonrası CCT Global Finals 2024 şampiyonluğuna ulaşan Eternal Fire, 250 bin dolar büyüklüğündeki para ödülünün de sahibi oldu.

XANTARES: “İlk günden beri kendimize güveniyorduk”

Şampiyonluğa ulaşmalarının ardından İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş kişisel X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “İlk günden beri kendimize güveniyorduk ve turnuvayı kazanacağımızı biliyorduk.” dedi ve şöyle devam etti: “Çok yorucu ve tatlı bir turnuvaydı. Özellikle kötü bir EPL yolculuğunun ardından, CCT ŞAMPİYONU olmak gerçekten çok güzel bir duygu. Turnuvanın başından bu yana verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.”

Takımın tecrübeli isimlerinden Engin “MAJ3R” Küpeli ise duygu ve düşüncelerini “Beyler sizin için, mutlu oldunuz inşallah, her şeyimi verdim şampiyon olmak çok önemliydi bizim için ve yapabildik. Mental sağlam tuttuk nuke için ve yendik. Teşekkürler sizi seviyorum.” şeklinde paylaştı.

Sizler Eternal Fire’ın ulaştığı bu şampiyonluk hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Twitch abonelik fiyatları zamlandı! İşte Twitch yeni abonelik fiyatları

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive