Connect with us

Güncel

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam’deki fiyatları Türk lirası olarak görmek isteyenler için Steam TRY Converter eklentisi geliştirildi.

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

21 Kasım Salı gününün ilk saatlerinde Steam Türk lirası desteğini keserek bir dönemi sona erdirmişti. Alınan bu kararın ardından ülkemizdeki oyuncular artık platform üzerinden Amerikan doları ile alışveriş yapmaya başladı. Bu değişimin yaşanmasının ardından ise oyuncular her oyunun fiyatını çevirmeyi yorucu bularak Steam Türk Lirası yapma konusunda yeni yollar aramaya başladı. Bu probleme ise Steam TRY Converter eklentisi ile topluluktan hızlı bir cevap geldi.

Steam TRY Converter isimli eklenti, sektörün tanınan isimlerinden Arda “Tropik” Bayram öncülüğünde hayata geçirildi. Steam’deki oyun fiyatlarını Türk lirası olarak görmek isteyenler için geliştirilen eklenti Google Chrome üzerinde çalışıyor.

Steam’i Türk lirasına çeviren eklenti Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Buraya tıklayarak Chrome Web Mağazası üzerinden ulaşabileceğiniz eklenti oldukça temel bir işleme sahip. Steam mağazasındaki dolar olan fiyatları, Türk lirasına çeviriyor. Eklentiyi kurmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak Chrome Web Mağazası’na gidin.
  2. Ekranın sağ kısmında bulunan “Chrome’a ekle” butonuna tıklayın.
  3. Çıkan Pop-up üzerinde eklentiyi kurma onayı verin.

İşte bu kadar! Otomatik olarak kurulan eklentiyi denemek için store.steampowered.com adresine gidebilirsiniz.

Arda “Tropik” Bayram kişisel X hesabı üzerinden yaptığı duyuru paylaşımında “Süreçte emeği geçen ChatGPT’ye ve @emirhanwsd’ye, hızlıca USD-TRY API’yı hazırlayan @kodbilenadam ve @malik_yasar’a teşekkür ederim.” ifadeleri ile süreçte emeği geçenlere teşekkür etti.

Ayrıca eklentide “Türk Lirası ile gösterilen fiyatlar tahmini/yaklaşık fiyatlardır. Bankanızın kuruna göre USD makası fark edebilir.” bilgilendirmesinde de bulunuldu.

Sizler Steam TRY Converter eklentisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizin işinize yaradı mı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucularımız ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Steam’de Türk lirası dönemi sona erdi! İşte Steam yeni oyun fiyatları

Arcane 2. Sezon çıkış tarihi için beklenen açıklama geldi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel