Connect with us

Espor

2023 Sezon Ortası Davetiyesine gelen tüm değişikler burada

Sezon Ortası Davetiyesi değişti ve yenilendi.

Sezon Ortası Davetiyesi

League of Legends’ın en önemli ikinci turnuvası olan Sezon Ortası Davetiyesi 2023’te değişiyor.

İngiltere’nin Londra kentine ilk kez gelecek olan turnuva, bu yıl da bir dizi değişikliğe uğrayacak. Etkinliğin tüm aşamaları yenilenecek. Ayrıca konu uluslararası Lig rekabeti olduğunda tamamen yeni formatlara sahip olacaklar.

Aynı zamanda, dört ana bölgeden daha fazla takım turnuvaya davet edilecek. Riot Games’e göre tüm bu değişikliklerin temel amacı, “bölgeler arası ek rekabet” için bir zemin oluşturmak.

2023’te Sezon Ortası Turnuvası’na gelecek tüm biçim değişikliklerinin tam dökümünü burada bulabilirsiniz.

2023 Sezon Ortası Turnuvasına kaç takım davet edilecek?

Şu andan itibaren etkinlikte, turnuvaya katılan iki takıma sahip dört ana bölge (LCS, LEC, LPL ve LCK) ile 13 takım yer alacak. Bu bölgelerden birinci sıradakiler, LCK’den ikinci sıradakiler (dünya şampiyonu oldukları için)doğrudan grup aşamasına yerleştirilecek. Diğer sekiz takım, ön eleme aşamasında üç kademeli turnuvada ek bir  yuva için mücadele edecek.

Sezon Ortası Davetiyesinin yeni ön eleme aşaması açıklandı

Ön eleme aşamasında, iki çift gruba ayrılacak olan sekiz takım yer alacak. Orada, takımlar çift eleme usulünde gruplarında oynayacak ve lider takımlar doğrudan grup aşamasına ilerleyecek. Kaybedenler grubunun galipleri, grup aşamasına katılmaya hak kazanan üçüncü ve son takımı belirlemek için beş maçlık seri oynayacak.

Sezon Ortası Davetiyesinin yeni kademe aşaması açıklandı

Eşleşme aşaması, çift eleme formatında 14 tane beş maçlık seri içerecek. Bu, bölgesel rekabeti artıracak ve aynı zamanda hayranları beş maçlık seriye doyuracak. Bu değişikliğin getirilmesiyle birlikte, her takım kademe aşamasında ikinci bir şansa sahip olacak.

Şu an itibariyle, ön eleme ve grup aşamalarındaki takımların nasıl seri başı olacağına dair kesin bir bilgi yok, ancak etkinliğe kadar daha fazla ayrıntının paylaşılması gerekiyor.


LoL’ün erken teslim oylamasında yapılacak değişiklikler çok yakında bizlerle

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor