Connect with us

Espor

2024 Paris Olimpiyatları’nda Espor Yer Alabilir

Modern dünyanın en hızlı gelişim gösteren sektörlerinden biri olan, belki de bu kategoride en üst sırayı çeken elektronik sporlar için büyük bir adım atılıyor. Son zamanlarda büyük holdinglerin ve spor kulüplerinin yaptığı yatırımlar gelecekte bizlerin neleri beklediğinin en büyük kanıtı. Bu heyecan uyandıran atılımlardan bir yenisi de 2024 Paris Olimpiyatları konulu!

Görüşmeler başladı!

ESPN’nin raporuna göre, Paris Olimpiyatları komitesi yöneticileri, espor kategorisinin 2024 Paris Olimpiyatları’nda yer alması için görüşmelere başlayacaklar. Paris Olimpiyatları eş başkanı Tony Estanguet, yeni nesil gençler için espor ve benzeri şeylerin ilgi odağı olduğunu ve bu ilginin göz ardı edilemeyeceğini belirtti. Sürecin henüz başında net bir bilgi vermek istemediğini, bu görüşmenin nasıl işleyeceğinin merak konusu olduğunu ve espor topluluğunu anlatabilmek adına ilginç bir dönemin onları beklediğini ifade etti.

Estanguet’in yaptığı açıklamalar elektronik sporlar için oldukça umut verici olsa da, olimpiyat yöneticileri yakın kaynaklara göre bu duruma henüz sıcak bakmıyor. Paris Olimpiyatları programı, 2020 Tokyo Oyunları’ndan sonra kesinleşmiş olacak. Elektronik sporlar eğer olimpiyat kategorisinde yer alırsa tarihte bir ilk gerçekleşmiş olacak. Belki de globalleşme açısından sektör adına en büyük adım atılmış olacak.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor