Connect with us

Oyun

A Plague Tale: Requiem’in çıkış tarihi açıklandı

A Plague Tale: Requiem Ekim ayında oyuncularla buluşacak

A Plague Tale: Requiem'in çıkış tarihi açıklandı

Asobo Studio tarafından geliştirilen A Plague Tale: Requiem’in çıkış tarihi açıklandı. Dün gerçekleştirilen etkinlikle birlikte yayıncı şirket Focus Home Interactive, oyunun 18 Ekim 2022 tarihinde piyasaya sürüleceğini duyurdu. Xbox Series X-S, PS4, Nintendo Switch ve PC platformlarına gelecek A Plague Tale: Requiem için yeni bir oynanış videosu da yayınlandı. Bunun yanı sıra oyunun temelini oluşturacak gizlilik mekanikleri, hikayesi ve karakterleri hakkında daha fazla bilgi paylaşıldı.

2019 yılında çıkan ilk oyunun devamı niteliğinde olması beklenen A Plague Tale: Requiem, Amicia ve Hugo adındaki iki ana karakterin zorlu yolculuğunu anlatacak. Aksiyon-macera türünde çıkış yapacak oyun duygusal bir hikayeye sahip olacak. Kardeşi Hugo’nun giderek bitkin düşmesine ve sonunda ölümüne sebep olacak lanetin kaldırılması için Amicia’nın büyük fedakarlıklar yapması gerekecek. Geliştirici ekibin belirttiğine göre tedavinin bulunduğu adaya ulaşabilmek için Amicia yeni müttfekiler edinecek.

Gizlilik mekaniğini ön planda tutacak A Plague Tale: Requiem oyununda ilerlemek için düşmanların tamamını öldürmenize gerek olmayacak. Her ne kadar temelinde aksiyon barındırsa da çevresel faktörler kullanılarak oyuncuların taktiksel bir oyun planı benimsemesi gereken anlar olacak.

A Plague Tale: Requiem akıcı ve duygusal bir hikaye sunacak

İlerledikçe daha duygusal bir hal alacak hikaye ile birlikte A Plague Tale: Requiem, oyuncuları bir macera oyunundan beklenmedik düzeyde içerisine çekecek. Amicia’nın kardeşini kurtarmak için giriştiği çabalar sırasında Hugo, bu zorlu yolculukta ablasına destek olacak. Teknik olarak yeni nesil konsolların donanım geliştirmelerinden de yararlanan A Plague Tale: Requiem yüksek kalitede grafikler ve dokulara sahip olacak. Oyun ayrıca içerisinde Ray Tracing ve DLSS desteği de barındıracak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun