Connect with us

Oyun

Stratera Games yeni oyunu Havsala: Into the Soul Palace ile Steam’de zirveye oynuyor

Sevilen isim Dora “Stratera” Özsoy’un şirketi Stratera Games’in yeni oyunu Havsala: Into the Soul Palace çıkış yaptı.

Stratera Games yeni oyunu Havsala: Into the Soul Palace ile Steam'de zirveye oynuyor
Görsel: Steam

Espor ve oyun dünyasının sevilen isimlerinden biri olan Dora “Stratera” Özsoy tarafından hayata geçirilen Indie Türk oyun stüdyosu Stratera Games, Havsala: Into the Soul Palace isimli yeni oyununu 21 Haziran Salı günü Steam üzerinden satışa sundu.

2 boyutlu ve Point and Click türündeki bulmaca oyunu, özellikle çizimleri ile öne çıkıyor. Steam’in Türkiye mağazası üzerinde 23.99 TL’lik bir fiyat ile satışa sunulan oyun, çıkışına özel olarak %25’lik bir indirim ile 7 Temmuz tarihine kadar 17.99 TL’lik bir fiyat etiketi ile satın alınabiliyor.

Oyun Steam mağaza sayfasında “Havsala, farenizi kullanarak odanın farklı bölümleriyle etkileşime girdiğiniz, yol boyunca bulduğunuz günlükleri ve kitapları okuduğunuz gizemli bir bulmaca çözme oyunudur. Zorlu bulmacaları çözmek için okuduğunuz ve gördüğünüz şeyleri not alabildiğiniz defteri kullanabilir, ihtiyaç duyduğunuzda kargadan geleceğe bakmasını isteyebilir ya da dönüp notlarınıza bakabilirsiniz.” sözleri ile tanımlanırken, oyuncuların içerisinde dalacağı hikaye hakkında ise şu ifadeler ile bir tanıtım yapılıyor:

“Phyrne kendine ve yaşama aşık bir kadındı. Yitip gitmek istemiyordu, o da ruhu için bir yuva inşa etti. Böylece güzel bedeninin ölümünden sonra bile var olmaya devam edecekti, ruhu burada kalacak ve gelecek yaşamlarında da hatırlanacaktı.

İnşa ettiği Ruh Palas’ı keşfet, gizli objeleri ve mesajları bul, geçmiş yaşamlarının ardında bıraktıklarını incele. Her bir ruhun yaşadığı zaman ve mekanı bularak sırlarını ortaya çıkart; Ruh Palas’ın kütüphanesinde bıraktıları kitaplarını oku ve not al, gerektiğinde aldığın notları gözden geçir. Biraz nefes almak ve yıldızları izleyip kafanı toplamak istediğinde balkona çıkabilirsin. Ruh Sarayının sırlarını çözebilecek misin?”

Stratera Games yeni oyunu Havsala: Into the Soul Palace ile Steam'de zirveye oynuyor

Görsel: Steam

Havsala: Into the Soul Palace Steam’de zirveye oynuyor

Oyun dünyasının sevilen isimlerinden biri olan Dora “Stratera” Özsoy tarafından hayata geçirilen bir oyun stüdyosu olan Stratera Games tarafından geliştirilen oyun hızlı bir çıkış yaptı.

Oyun Steam mağazası üzerindeki yerini almasının ardından oyuncuların gösterdiği ilgi ile 21 Haziran’da yayınlanacak olan oyunlar arasında en çok beklenilenler arasında yer alırken, çıkışı ile de listelerde üst sıraya çıktı.

22 Haziran itibari ile oyun, Steam ana sayfasındaki Yeni ve Popüler listesinde Raft, Final Fantasy, Chivalry 2 ve The Quarry gibi oyunlar ile birlikte yer alıyor.

Stratera Games yeni oyunu Havsala: Into the Soul Palace ile Steam'de zirveye oynuyor

Görsel: Steam

Havsala: Into the Soul Palace Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Intel Pentium CPU G860
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 840M
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 1 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: Realtek High Definition Audio

İlginizi Çekebilir:

Dora “Stratera” Özsoy, Android & iOS için yeni oyununu tanıttı “WordMoji”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun