Connect with us

LoL

Aatrox artık koridorda eskisi kadar iyi değil

Aatrox üzgün, Aatrox sinirli…

League of Legends dünyasının üst koridorda en dikkat çeken şampiyonlarından Aatrox‘ta birtakım değişiklikler yapıldı. 9.18 Yaması‘yla birlikte oyuncuların karşısına çıkan bu değişiklik gösteriyor ki Aatrox eskisi kadar koridorda iyi değil.

Yapılan değişiklikler Aatrox’un koridordaki can yenileme ve minyonlara verdiği hasar üzerine oldu. Daha önceki yamalarda bu şampiyonun ultisi üzerinde oynamalar yaparak yeniden doğmasını ortadan kaldıran Riot Games, şimdi de koridordaki hakimiyetini düşürdü.

Taktik Savaşları 9.18 Yama Notları

Pasifi ve Q yeteneğinde değişiklik

Yeni pasifi şöyle: “Kılıcı bir minyona saplarken verdiği hasarın %25’i kadar iyileşir.” Bu özellik daha önce verdiği hasar kadar iyileşmesine olanak tanıyordu.

Ayrıca şampiyon Q yeteneğini kullandığında minyonlara seviyesi ilerledikçe çok daha yüksek oranlarda hasar verirken, artık tüm seviyelerde hasarının %40’ını minyonlara veriyor olacak.

Riot Games, 9.18 Yama Notları’nda yaptığı açıklamada şu değişikliklerden şöyle bahsetti: “Aatrox profesyonel düzeyde hâlâ fazlasıyla rağbet görüyor, dolayısıyla onun üstünde bir kez daha çalışıyoruz. Koridor karşılaşmalarındaki esnekliğini ve birden fazla rolde oynanabilme özelliğini hedef alarak ileri koridor aşamalarında (7-11. seviye civarında) sahip olduğu hayatta kalma ve minyon temizleme becerisini zayıflatıyoruz.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL