Connect with us

Espor

Acend ve BBL Esports LCQ’ya veda etti!

BBL Esports ve Acend’in EMEA LCQ macerası sona erdi!

BBL Esports

VALORANT EMEA LCQ mücadelelerinde lower bracket aşamasında bugün Türk temsilcilerimiz sahnedeydi. cNed ve takımı Acend günün ilk mücadelesinde G2 Esports karşısına çıkarken günün ikinci maçında ise Türkiye temsilcisi BBL Esports Guild Esports karşısına çıktı.

cNed’in ekibi Acend ve G2 Esports karşılaşmasının ilk haritası Fracture oldu. Türk VALORANT takipçileri için umut verici başlayan karşılaşmanın ilk haritası 13-8’lik Acend galibiyeti ile tamamlandı. Maçın ikinci haritası Haven ise 13-11’lik G2 galibiyetine sahne oldu ve G2 Esports böylece karşılaşmayı son haritaya taşıdı. Son harita olan Bind’da ise aradığını bulamayan Acend haritayı 13-5 kaybederek EMEA LCQ’ya veda eden ilk takım oldu. Mağlubiyet sonrasında bir paylaşımda bulunan Acend ekibi VCT 2022 maceraları sonlansa da yolculuklarının sürdüğünü belirtti.

Günün ikinci karşılaşmasında ise dün Team Liquid karşısında aldığı yenilgi ile lower bracket aşamasına düşen temsilcimiz BBL Esports Guild Esports karşısına çıktı. VALORANT Champions İstanbul’da bir Türk takımının yer alması için son şans olan bu turnuvanın lower bracket aşamasında da BBL Esports için karşılaşmalar pek de hoş sonuçlanmadı. Karşılaşmanın ilk haritası olan Haven’da temilcimiz BBL Esports sadece 3 round kazanarak 13-3 mağlup oldu ve Guild Esports 1-0’lık liderliği yakaladı. 2. harita olan Fracture’da ise BBL Esports galibiyete uzanmaya çalışsa da Guild Esports 13-10’luk skor ile haritayı ve 2-0 ile maçı kazandı.

Bu mağlubiyetler sonrasında VALORANT Champions İstanbul sahnesinde bizleri temsil etme şansı olan Türk oyuncularımız LCQ EMEA aşamasına veda etmiş oldu. VALORANT Champions İstanbul’da bizleri temsil edecek tek Türk isim Fnatic forması giyen Alfajer olacak.

Mücadeleleri ve çabalarından dolayı bütün oyuncularımızı tebrik ederiz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor