Connect with us

Espor

ALL3Y’in Team Aurora iddiaları gündeme oturdu

Team Aurora’nın VALORANT oyuncularından ALL3Y, yaptığı açıklama ile gündemde.

Team Aurora, 2022 yılı VALORANT kadrosunu tanıttı

Team Aurora VALORANT kadrosunda yer alan oyunculardan Mehmet Kerem “ALL3Y” Çağlayan, 16 Şubat Çarşamba gününün akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile birlikte Türkiye’deki espor gündemine bomba gibi düştü.

TwitLonger üzerinden yaptığı açıklamada oyuncu takım ile birlikte kasım ayından beri sözleşmesiz olarak antrenman yaptığını, kulüp sahibinin ocak ayına kadar herhangi bir yatırım yapmayacağını söylediğini ve sözleşmesiz olarak takım ile devam etme kararını almayı tercih ettiğini dile getirdi.

Ocak ayında Team Aurora ile bir sözleşme imzaladığını söyleyen ALL3Y, VCT etkinliğinin ardından tatmin edici bir sonuç alamamaları üzerine takım tekliflerini değerlendirmek istediğini kendi takımına söylemesinin ardından yaşadıkları hakkında “Takımımla görüşüp LFT attım aynı zamanda bir avukata başvurdum ve sözleşmemin herhangi bir yasallığı bulunmadığı kulüple tatlı bir şekilde ayrılmak istediğimi belirtim ve sözleşmenin geçerliliği olmadığında avukatımla birlikte konuşup kulübe kendim aktardım” dedi.

Açıklamasının devamında şimdiye kadar hiç para almadığını dile getiren oyuncu, takımına para istemediğini fakat teklifleri kendi değerlendirmek istediğini söylediğini belirtirken, “Bunu kabul etmeyip benim kendilerinin sözleşmeli bir oyuncusu olduğumu iddia ettiler ki öyle bir şey yok benim avukatımla birlikte incelettiğim sözleşmenin herhangi bir geçerliliği bulunmamakta ve sigortamda yok avukatımın bana söylediği direk bir şekilde takımdan ayrılıp kendi başıma takım arayabileceğimi söyledi bende bunun üstüne kulübümle görüşüp bu durumu kendilerine belirtim” sözlerini kaydetti.

Daha sonradan “Bu arada öğrendiğim bilgiye göre farklı bir kulüp benim için onlara ulaşmış fakat bana menajer tarafından verilen bilgiye göre geri yanıt gelmemiş sonrasında öğrendiğim kulübe bir fiyat vermişler” diye konuşan oyuncu, kendisinin bu aşamalardan haberdar olmadığını ve daha sonradan kendisi ile iletişime geçen başka bir takımın koçunun söylediğinden bahsetti.

Kulübe “Artık lütfen beni bırakın çünkü benim evdeki aileme para desteği sağlamam gerek ve bundan dolayı alacağım parayı da alamıyorum takımdan da çıkamıyorum farklı bir kulüple de anlaşamıyorlar dediğini söyleyen oyuncu, açıklamasının devamında “abiler ablalar şimdi ben ne yapayım kulübe bir geçerliliği olmamasına rağmen geri dönmeyi teklif ettim hayır dediler ki takımla daha görüşmedik bile kendileri geri gelmemi reddetti farklı bir kulüple anlaşmalarını istedim beceremediler saçma sapan olaylar yaşandı çok açık vermek istemiyorum” dedi.

Açıklamasının devamında insanlardan yardım isteyen 19 yaşındaki oyuncu, Team Aurora’nın başka takımlarla anlaşmadığını dile getirirken, takımdaki birçok oyuncunun son 3-4 aydır ödeme alamadıklarını iddia edip, Team Aurora VALORANT oyuncuları KSW ve reazy’nin böyle bir durumu hak etmediğini söyledi.

Twitter üzerinde ses getiren bu açıklamayı yapmadan önce menajerine haber verdiğini söyleyen ALL3Y, “Menajerime ben bu durumu Twitter’a yazıcam çünkü artık insan olarak son yaşanan olaylara dayanamadığımı belirtim ve ardından doğan abi beni telefonla arayıp tehdit etti üstüne bağırıp çağırdı” dedi ve şu sözler ile açıklamasını sonlandırdı:

“Kendisine sakin ol abi sen yıllardır bu işin içindesin gerek yok böyle şeylere demem rağmen kendisine abi sakin konuşalım dedim ve ne yapıyorsan yap elinden geleni ardına koyma kimsin lan sen dedi şimdi napayım Allah için ya ben neden böyle bir durumun içindeyim en ufak bir kötü amacım yoktu.”

Team Aurora Kurucusu Doğan Dirim: “Sen tüm bu yalanlarınla birlikte mahkemede hesap vereceksin”

Mehmet Kerem “ALL3Y” Çağlayan tarafından yapılan açıklamanın kısa süre içerisinde binlerce kişiye ulaşmasının ardından hem Team Aurora resmi olarak hem de takımın kurucusu Doğan Dirim kişisel hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Takımın resmi açıklamasında “VALORANT takımımızın sözleşmeli profesyonel oyuncusu olan Mustafa Kerem Çağlayan hakkında sözleşmeye ve profesyonelliğe aykırı davranışları ve takımımız hakkındaki mesnetsiz iddiaları sebebiyle tüm hukuki haklarımızı yargı nezdinde kullanacağımızı kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız” denildi.

Pek çok kişinin ALL3Y’in yaptığı paylaşıma Twitter üzerinden Dirim’i etiketlemesi üzerine ilk olarak bir AUR KESSADECEWAÇ isimli bir oyuncunun küfür ettiği VALORANT ekran görüntüsü paylaşan Doğan Dirim, bir sonraki Tweet’inde “Sen tüm bu yalanlarınla birlikte mahkemede hesap vereceksin” dedi.

Dirim tarafından atılan Tweet’e cevap veren ALL3Y, “Kaç yaşında adamsın doğan abi o kadar tavrına bağırmana rağmen sana abi diyorum yakışıyor mu emin ol takımdaki insanlar senden korkuyordur hepsinin anlaşması bitsin bak neler söyleyecekler hakkında neden bu kulüpten kimse mutlu ayrılamıyor anlıyorum emeklerime yazık kime abi demişim” şeklinde bir cevap verirken, takımın kurucusu Dirim, şu sözleri kullandı:

“Kendine zarar vermenden çekindiğimiz için son derece hassas bir süreç yönetmeye çalıştık ama başarılı olamadık. Sen söyleyeceğini söyledin, uzun uzun yazdın. Bak herkes senin ne kadar haklı ve mağdur olduğun konusunda hem fikir. Bundan sonrası hukukun işi.”

ALL3Y: “Başıma bir şey gelmesinden korktum”

TwitLonger üzerinden yayınladığı açıklamasına Twitter üzerinden bir ekleme yapan oyuncu, takımın kendisini defalarca ofise çağırdığını belirterek, “Defalarca ofise çağırdılar gel konuşalım diye ne konuşacağımızı soruyorum sorunu çözücez vb şeklinde cevap veriyorlar acıkcası korktuğumdan gitmedim ve hiç sorunu çözme gibi bir tavırları yoktu başıma birşey gelmesinden korktum” dedi.

Paylaştığı son Tweet’te ise oyuncu “Şuan mantıklı karar veremiyorum daha öncesi gibi susucam ve zamanımı beklicem sadece yaşadığım durumu espor severlere aktarmak istedim iyi geceler” sözlerine yer verdi.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT oyuncusu Toronto, Twitch Bit olayı hakkında konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor